XVIII 3 knoopen, waarop iets is afgebeeld. Een plat, zeskantig knoopje. Eene vierkante plaat met gegraveerde voorstelling van het schuttersgilde te 's-Heerenhoek. Voorzijdeeen tak, waaraan 3 distels, waarvoor 2 saamgevouwen handen. Spreuk: „Altijd aan- clevende". Omschrift: M. H. Vermue heeft geschoten den Juni 18te 's Heerenhoek. Keerzijde: Sint Sebastiaan aan een boom gebonden wordt door twee pijlen van schutters getroffen. Opschrift„Sinte Sebastiaan aldus zoo wild verstaan alzoo ons word verteld Doorschoten op het veld". Aan de plaat drie afhangende kwastjes. Aan zwaren ketting. Een uit hout gesneden heft voor een vorkje met het jaartal 1798. Een schilderstukje, waarschijnlijk voorstellende een Zeeuwschen boer." De verzameling van porselein en aardewerk onderging afgezien van hetgeen reeds in het verslag omtrent de ouder- wetsche kamer vermeld is geene vermeerdering, evenmin de verzameling schilderijen en het herbarium. De conservatrice van het penningkabinet deelt mede „Het afgeloopen jaar is voor de munt- en penningkundige verzameling niet gunstig geweest. De aanwinsten zijn gering. Geschenken van merkwaardige, op de geschiedenis van Zeeland betrekking hebbende stukken, werden niet aangeboden. Belangrijke munt- en penningveilingen hadden in 1920 niet plaats, zoodat de gelegenheid om ontbrekende munten of penningen aan te koopen, zich weinig heeft voorgedaan. Daarbij moet ook rekening worden gehouden met de buitensporig hooge prijzen, die goede stukken op de openbare veilingen behalen. Op verzoek van den Dresdenschen hoogleeraar in de oogheelkunde dr. von Pflugk werden afdrukken gemaakt van twee noodmunten van Oudenaarde, waarop o. a. een bril als kenteeken dier stad voorkomt. De daar omtrent gevraagde inlichtingen konden worden verschaft. De weinige aanwipsten zijn als volgt: 1. Zes munten van de voormalige Zuid-Afrikaansche Republiek, alle met borstbeeld van president Kruger.

Archief | 1921 | | pagina 26