XXI Van de ornithologische verzameling werd vaak gebruik gemaakt door den heer F. Elout te Domburg, die tevens zijne mede werking heeft toegezegd om de opgezette vogels en de nesten en eieren van etiketten te voorzien met de benaming volgens de nieuwe nomenclatuur. Yoor deze belangstelling in onze ver zameling betuig ik hem mijne erkentelijkheid. Het kabinet van natuurlijke historie kreeg de volgende aan winsten, door geschenk van den heer P. de Bruyne te Middelburg: eene verzameling schelpen van land-, zoetwater- en zee-mollusca, op verschillende localiteiten van Zeeland verzameld; Twee schelpen van Lymnaea palustris, verzameld te Laag-Soeren; Een zonnevisch (Zeus faber), gevangen bij Breskens. Van het Comité ter bestudeering der mollusken-fauna van Nederland te Amsterdam, door bemiddeling van den conservator: vijf naaktslakken en eene Vitrina pellucida op alcohol, en eenige schelpen van land-, zoetwater- en zee-mollusca, op verschillende plaatsen in Nederland verzameld. Van den conservator: eenige schelpen, waarbij fossiele, van het strand te Domburg." Het verslag over 1920/1921 is hiermede ten einde, en mijn taak als secretaris van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen is bijna volbracht. Toen ik deze ongeveer twee jaar geleden op mij nam, was ik min of meer benieuwd, wat mij stond te wachten. Eene voorstelling van den aard en den omvang van de aan het secretariaat verbonden werkzaamheden kon ik mij niet wel maken, hoewel ik lid van het bestuur geweest was en ook ons Genootschap in eene vergadering van afgevaardigden van bevriende gezelschappen had helpen vertegenwoordigen. Maar wel begreep ik door mijne verschillende studiën, dat in stellingen met een verleden soms eigenaardig gecompliceerd kunnen zijn, en ik vertrouwde door de bestudeering van de geschiedenis van ons Genootschap zijn aard te leeren kennen, terwijl ik mij voornam geene plannen tot wijziging van het een of ander te bevorderen, voordat ik die kennis had veroverd. Dit lijkt mij nog altoos een verstandig besluit geweest te zijn. Wanneer het

Archief | 1921 | | pagina 29