4 vervaardigd, waarvoor hem in 1786 8.10.2 werd uitbetaald. Een dergelijke medaille is ook op de prijsuitdeelingen van 1788 en 1789 t) uitgereikt, daarna niet meer. Ziehier de omschrijving van dit zeldzame stuk, dat in de verzameling ten stadhuize aan wezig is en dat in 1787 aan een breed zijden lint hangende, door den heer Van Citters aan den uit elf mededingenden ge kozenen Simon de Koster plechtig is vereerd: De voorzijde is in hoofdzaak gecopieerd naar het cachet der Academie, de figuren zijn zwaarder van teekening, zoo gelijken de zonnestralen veel op halmen graan. Het gevleugelde knaapje komt hoog boven de zonnestralen uit. De zonnebol „en relief". Achter den Genius een hamer. Op de voorzijde een zuil, waartegen een liniaal, schietlood, en een teekening van een gebouw. Daar naast een boek, waarboven een pleisterkop, verder een schilderspalet met penseelen op een rol papier. Potloodhouder, passer en driehoek. In de afsnede de burcht van Middelburg. Bovenaan Vernuft en vlijt. Het geheel is door een parelrand met opstaanden gladden rand daarnaast omsloten. Keerzijde Zware lauwerkrans, waarin gegraveerd Teekenacademie van Middelburg (in vier regels). Gegraveerd kantschrift: Simon de Koster Danïëlszoon Primus van 'tleeven, 1787. De medaille is ongeteekend. Zilververguld. 70 m. M. 90 gram. Verzameling Raadhuis. Van deze medaille is een afgietsel gemaakt en in zilververguld, als 2de prijs of accessiet, aan Gerrit Jan de Keijzer geschonken. Van het plan om een „geslagen" zilveren penning als lslen prijs architectuur te laten vervaardigen, werd toen nog afgezien, men zou het dat jaar nog maar met boekwerken doen. Evenwel, zonder geslagen medailles kon het op den duur niet gaan. Niemand beter dan Perkois en Gericke om dit zaakje te beredderenzij werden dan ook verzocht bij G. Kockers, later adjunct-stempelsnijder bij de Zeeuwsche munt, naar de kosten van een in metaal gegra- veerden stempel te informeeren, waarop het zinnebeeld der Aca- 1) Respectievelijk geschonken aan Marinus Piepers en Pteter Backer.

Archief | 1921 | | pagina 62