vm Het Genootschap had in het afgeloopen jaar het overlijden te betreuren van den directeur Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot alsmede van de leden Mej. M. C. Berdenis van Berlekom en de Heeren A. N. J. Eabius, H. S. Gratama, A. llollestelle, W. Jansen, Mr. P. A. JSr. S. van Meurs, A. Oclis, Mr. E. E. van Raalte, Dr. A. J. C. Snijders, Prof. J. A. Snijders en H. L. Gerth van Wijk. Van de 22 in de vorige Algemeene Vergadering benoemde nieuwe leden namen 21 hun benoeming aan. Het Genootschap telt één eerelid. Het aantal directrices en directeuren bedraagt thans 52, het aantal leden 541, van wie 100 te Middelburg gevestigd zijn; volgens het vorig jaarverslag waren deze cijfers onderscheidenlijk 49, 541 en 92. In de op 6 April 1921 gehouden Algemeene Vergadering werd in de plaats van den wegens vertrek uit de gemeente aftre denden voorzitter Mr. H. J. Dijekmeester, tot voorzitter gekozen Dr. D. Schoute, met wien de heer II. van Oordt was voorgedragen. In de plaats van den eveneens wegens vertrek aftredenden secretaris Dr. IC. Heeringa werd tot secretaris gekozen Mr. A. Meerkamp van Embden, met wien Dr. J. 11. Vernhout op de voordracht stond. In de periodieke vacature, ontstaan door de aftreding van het bestuurslid den lieer H. van Oordt, die niet herkiesbaar was, koos de vergadering den heer P. de Bruijne, met wien Dr. W. E. Stutterheim was voorgedragen. Dr. Sclioute huldigde in deze vergadering de verdiensten van den scheidenden voorzitter, waarna Mr. Dijekmeester in zijn ant woord hartelijke waardeering uitte voor den arbeid, verricht door den aftredenden secretaris. Ook in de vergadering van 5 October herdacht de voorzitter nog eens in warme woorden de diensten, door de heeren Dijekmeester en Heeringa aan het Genootschap bewezen, en nadat de daarvoor noodige wetswijziging was tot stand gekomen, benoemde de ver gadering van 2 November den heer Dijekmeester tot eerelid van het Genootschap. In een buitengewone vergadering op 26 April 1921 legde de thesaurier Mr. G. J. Sprenger de rekening over het

Archief | 1922 | | pagina 16