IX afgeloopen jaar af, die werd goedgekeurd met een totaal van ontvangsten van f 6600,085, van uitgaven van 6553,88, dus met een batig slot van f 46,205. Vier obligaties van f 100, van de rentelooze geldleening van f 9900,werden in deze vergadering uitgeloot. De toestand der geldmiddelen gaf opnieuw aanleiding tot over weging van middelen om daarin verbetering te brengen. Op grond van dit overleg werd in den loop van bet jaar de contributie der leden van f 5,gebracht op f 7,50. De gewone vergaderingen werden volgens de Wet ge houden. Het grootste aantal bezoekers was 30, het laagste 20, het gemiddelde 26. In het vorig jaar waren deze cijfers 36, 14 en 26. De voorzitter deed in de October-vergadering de gebruikelijke mededeelingen over de ingekomen geschenken en boekwerken. In de November-vergadering hield de heer Mr. P. J. van Bortel een lezing over „Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen tot den Franschen tijd". De voordracht van den heer J. H. van 't Hoff, gehouden in de December-vergadering, was getiteld„De vroegere Portugeesch- Joodsche gemeente en de kerkeraad der Hervormde gemeente te Middelburg". In de Januari-vergadering besprak de heer J. N. Pattist „Een en ander over den trek der Salzburgsche emigranten naar Zeeuwsch-Vlaanderen". De lezing in de Pebruari-vergadering was getiteld: „Aanteeke- ningen over landaanwinning en dijksbouw in Zeeland" en werd gehouden door den heer Ir. A. G. Verhoeven. In de Maart-vergadering sprak de lieer C. Weeda over „De Faustsage in Nederland en Hongarije, Madach's Tragedie des menschen". In de meeste dezer vergaderingen besprak de voorzitter de ingekomen boekwerken. Het personeel der conservatoren is aldus samengesteld: Zelandia Illustratade heer Dr. W. S. linger.

Archief | 1922 | | pagina 17