XIII dijk, die werden aangekocht. Geschonken werden een aantal foto's van kerk en toren te Gapinge, geschonken door den architect A. A. Kok, die tevens blauwdrukken van de door hem hiervoor ontworpen restauratie afstond, evenals van de nieuw te bouwen centrale te Sas van Gent. De heer W. Prederiks bood een groot aantal prentkaarten van de overstroomingen in 190G aan; Mej. M. G. A. de Man een door haar indertijd vervaardigde teekening van een sindsdien afgebroken huisje ts; Domburg. De heer J. H. Klarenbeek schonk een door hem vervaardigde teekening van een oude grafzerk te 's-Heer Arendskerke, het gemeentebestuur van Ylissingen vier luchtfoto's van die plaats. Als verlies moet hiertegenover melding worden gemaakt van den afstand van eenige kaarten en teekeningen betreffende Bergen op Zoom, die aan de aldaar gevestigde oudheidkundige vereeniging „Het Markiezaat" werden afgestaan in ruil voor eenige voor werpen voor de Steenenkamer. Ten aanzien van het gebruik der collectie kan worden gemeld, dat den heer J. C. Blaupot ten Gate inlichting werd gegeven omtrent wapens van diverse heerlijkheden, aan Prof. Odé en diens assistenten afbeeldingen werden getoond van het stadhuis ten behoeve van de restauratie; voor den heer De Balbian Yerster werd een onderzoek ingesteld naar gezichten op Vlissingen ten behoeve van de dateering van een oud schilderij; voor den heer Mr. J. Adriaanse naar de Zeeuwsche vlag. De jaarlijksche tentoonstelling werd ook dit jaar door mij ingericht; geëxposeerd werden foto's en teekeningen betreffende gebouwen en monumenten, die in de laatste Zó jaar werden gerestaureerd of waaromtrent restauratie nog hangende is". Ook in het afgeloopen jaar is het conservatorschap van het kabinet van oud- en zeldzaamheden onvervuld gebleven. Als aanwinst moet genoemd worden een schoolplak, geschonken door den heer P. Meyers. De pogingen, door het bestuur aangewend, om op de Staats- begrooting gelden uitgetrokken te krijgen voor het wetenschappelijk onderzoek van den vluchtberg onder Duivendijke, faalden. Daar de kans op beter succes voor de naaste toekomst zeer

Archief | 1922 | | pagina 21