XIV klein was, scheen het billijk om niet langer te trachten den eigenaar te weerhouden van het weghalen der voor hem zoo kostbare aarde. Het bestuur heeft hem echter verzocht van alle eventueele vondsten kennis te geven aan den heer Hubregtse te Burgh. Aan dezen heer is medegedeeld, dat het bestuur het zeer op prijs zou stellen bericht te mogen ontvangen ingeval bij het afgraven stukken van bijzonder belang mochten voor den dag komen. Dr. Holwerda te Leiden werd van een en ander op de hoogte gebracht. Thans volgt het verslag, ingezonden door de conservatrice van de Steenenkamer. „De verzameling in den Zeeuwsehen grond gevonden voorwerpen werd in het afgeloopen jaar tweemaal door zoogenaamde Beimers- waalsche oudheden verrijkt. Zoo werden mij in Augustus 1.1. door eenige schippers verschillende potten, schotels, enz., daar ter plaatse gevonden, te koop aangeboden. De meest merkwaardige exemplaren werden daaruit aangekocht. Op verzoek van het Bestuur van het Genootschap bezocht ik in October 1921 het museum van „Het Markiezaat" te Bergen- op-Zoom, waaruit voorwerpen te Beimerswale gevonden, in ruil werden aangeboden tegen eenige kaarten uit de Zelandia Illustrata. l)c door mij daar ter plaatse aangetroffen oudheden waren gering in aantal, daarbij veelal in geschonden toestand en van weinig kunstwaarde. Een aangeboden Bomeinsch lampje bleek een frag ment van een 17-eeuwsch Hollandsch dito te zijn. De door mij uitgekozen voorwerpen worden hieronder vermeld. De beschikbare ruimte in de glazen vitrines op ons museum begint langzamerhand te verminderen. De vele in den laatsten tijd aangeworven oud heden maken het dringend noodig de geheele verzameling te herzien en naar de eischen des tijds te rangschikken en te catalogi- seeren. Om verschillende redenen voel ik mij daartoe niet in staat, zoodat ik den wenseh heb uitgesproken het beheer over de Steenenkamer aan jongere krachten over te laten. Aan den directeur van het museum van gipsafgietsels te 's-üravenhage werd in de maand Mei toegestaan een gipsafdruk te laten nemen van den op het museum berustenden gotischen

Archief | 1922 | | pagina 22