XVI In dezen pot werden twee leeren schoenzolen van zeer oud en puntig fatsoen aangetroffen. 5. Platte schotel van rood aardewerk met een spiraalachtig ornament in het midden, van gele kleur. 6. Ilonde pot van rood aardewerk op drie pootjes. Nos. 46 zijn op twee meters diepte uitgegraven op de slikken van Reimerswale. Aangekocht. 7. Hooge, slanke pot van grijsbruin aardewerk, zonder pootjes, met hoog aangebrachte ooren. 8. Witte console van zandsteen, voorstellende een leeuwtje, dat een wapenschild vasthoudt. Alhoewel geschonden, is er nog veel uitdrukking in het geheel. 9. Onderstuk van een lampje van groen aardewerk met een mooi ornament versierd. 10. Bovenstuk van een eenvoudig onversierd lampje van ge bakken aarde van geelbruine kleur. Deze voorwerpen zijn eveneens gevonden in de nabijheid der stad Tholen en uit de slikken aldaar uitgediept, Door ruiling verkregen". De conservatrice van de Ouderwetsche kamer en de verzameling Zeeuwse lie kleeder drachten bericht het volgende „In tegenstelling met het vorige jaar, zijn de aanwinsten van de Ouderwetsche kamer niet groot in aantal te noemen. Als gewoonlijk werd in hoofdzaak zorg besteed aan de kostuum poppen, om daardoor het achteruitgaan door lucht en licht, dat niet te vermijden is, zooveel mogelijk tegen te gaan. Thans kan de aardige boerenfamilie, nadat eenige noodzakelijke opfrisschingen aan kleeding en sieradiën zijn gedaan, zich weer in vollen luister aan stad- en landgenooten vertoonen. Als een zeer belangrijke aanwinst verwijs ik naar het kostbare geschenk, hetwelk de familie Van Reigersberg Versluijs het Ge nootschap deed toekomen. Het bestaat uit een doopdeken van groote kunstwaarde, oorspronkelijk in het bezit der familie De Haze Bomme. De deken is geheel met de naald bewerkt, (zooge-

Archief | 1922 | | pagina 24