XXI 9. 1919. Vaderlandsch-Historisch Volksfeest, gehouden te Arnhem, tevens anti-annexatiepenning. Men ziet de wapenschiltjes van Zeeland en Limburg naast elkaar op den stam van den boom, omringd door die der overige provinciën, waarvan de leeuwen alle naar de twee bedreigde provinciën, als ter be scherming, gericht zijn. Door J. C. Wienecke. Diameter 27 m.M. Brons. Geschenk van de Conservatrice. 10. 1595. Legpenning. De Zeeuwen stellen hun ver trouwen op God. Met muntteeken van Middelburg. Gevonden in den tuin van het Museum Koper. Geschenk van den concierge Schoolmeester. 11. 1607. Gildepenning van de metselaars te Middelburg Koper. 12. 1611. Zelfde penningKoper. 13. 1653. Gildepenning van het St. Lucasgilde te MiddelburgKoper. Nos. 1113 geschenk van N. N. 14. Z. j. Penninkje van het Gemeentegasbedrijf te GoesKoper. Geschenk van den heer J. A. Hubregtse te Burgh". De collectie etlinographische voorwerpen werd ver meerderd met een verzameling Engelsch-lndische costuumpoppen, geschonken' door den heer Jhr. ld. J. van Adrichem Boogaert. De conservator van het kabinet van natuurlijke his torie en van de natuur-historische voorwerpen in de Steenenkamer bericht het volgende: „De verzamelingen, die zich in goeden toestand bevinden, werden verrijkt met de volgende voorwerpen, alle geschonken. Van den heer N. Schoolmeester te Middelburg, een zeeworm (Nereis) op alcohol, verzameld op het strand van Oostkapelle. Van den jongenheer Anton van Laer te Ivoudekerke eenige schelpen van zoetwater mollusca (1 Lyinnaea palustris, 1 L. Ovata, 4 Sphaerium corneum, 1 Anodanta cellcnsis), verzameld in de vijvers van Huis Der Boede te Ivoudekerke.

Archief | 1922 | | pagina 29