HERMANNUS FAUKELIUS, door Dr. A. A. VAN SCHELVEN. Ilet Proieslantsc/ie Vaderland heeft van dezen op den voorgrond getredene onder de Middelburgsclie predikanten een biografie ge geven, die ons van zijn persoon en werk vrij volledig op de hoogte stelt. Toch zijn er, op grond van de Keulsche kerkelijke en stedelijke archieven, nog wel eenige bijzonderheden over hem mee te deelen, die niet geheel van belang ontbloot zijn. Omtrent zijn studie en den tijd, waarop hij in Keulen zijn werk aanvaardde, is in eerstgenoemde de volgende notitie te vinden: Hermannds Eadkelius met attestatie van Brugge in Vlaanderen ende van Heydelberch gekommen ende angenomen den 9en Octobris 1585 t). Betreft het hier een bericht uit het kerkelijk archief daar ter plaatse: daarnaast is uit het stadsarchief nog iets meer te halen. Ziehier bijv. uit het liuwelijksregister de inschrijving van Eaukelius' eigen trouwen - waarover, zooals men zich herinnert, nogal wat te doen is geweest en van dat van zijn zoon 2) Den lOen Januarii anno 1588 sijn eerst wettelick ondertrout 1) Archiv der Evangclischen Gemeinde zu Kölu B. a. 4, sul>: Dit sijn die naemen der personen, die lidtmaeten zijn der gereformeerde Nederlandschc gemeiute binnen Cuelen in het jacr naer die geboorte Christi 1592 1° Januarii. 2) Met het hier na te noemen doopregister is dit te vinden in: Hollandisch Reformierte Gemeinde. Verzeichnis der getauften von 1571 bis 8 Aug. 3 591 und der Copulirten vom 10 Januar 1588 bis 18 Oktober 1591.

Archief | 1922 | | pagina 85