II beurt van aftreden en niet herkiesbaar was, als bestuurslid den heer Dr. W. F. Stutterheim, met wien de heer Mr. M. W. G. van der Yeur was voorgedragen. In eene buitengewone vergadering op 26 April 1922 legde de thesaurier Mr. G. J. Sprenger de rekening over 1921 af, welke werd goedgekeurd met als totaal van ontvangsten f 6652,293, van uitgaven f 6931,255, met een nadeelig saldo alzoo van f 278,96. In deze vergadering werden 2 obligaties van f 100,van de rentelooze geldleening van f 9900,uitgeloot. Een dezer stukken werd door de eigenares, mejuffrouw M. Tak van Poortvliet, aan het Genootschap geschonken. Het bestuur sloot eene leening van f 3500,verdeeld in 35 obligaties van f 100,rentende 4 °/0, ter bestrijding van de kosten van aankoop van den speeltuin, gelegen achter het terrein van het Museum, welke tuin van de vereeniging „Uit het VolkYoor het Volk" werd overgenomen. Alle gewone vergaderingen hadden plaats, behalve die van Maart. Het grootst aantal bezoekers bedroeg 48, het kleinste 16, het gemiddelde 31. In het voorgaande jaar waren deze cijfers 30, 20 en 26. De Octobervergadering was volgens de gewoonte gewijd aan verschillende mededeelingen en de bespreking van ingekomen ge schenken en boekwerken door den voorzitter. O. a. werd meegedeeld, dat het Genootschap de beschikking had gekregen over een stuk grond in het Kreekrak om daar de veranderingen te kunnen be- studeeren, die tengevolge van indijking plaats vinden in de flora en de fauna. Yan de besproken boekwerken was vooral belangrijk eene Bibliographie of the Algonquian languages, door J. Cl. Pilling, geschonken door den heer J. Franklin Jameson, waarin o. a. de beide bijbels in het Indiaansch, toebehoorend aan het Genoot schap, worden beschreven. De Conservator der Zelandia Illustrata vertoonde in deze vergadering eenige ingekomen teekeningen en kaarten. In de Novembervergadering hield Dr. W. S. Unger eene lezing over Museumplannen.

Archief | 1923 | | pagina 10