39 W\jn, H. van. Onderzoek nopens het jaer in liet welke Lodewijk, koning van Germanië aan den Utrechtschen bisschop Hungerus de vrijheid zijner kerke bevestigd hebbe. Met bijlagen. Oosterdqk Schacht, J. Een geneesmiddel tegens de vallende ziekte ter beproeving voorgesteld. Bomme, L. Bericht aangaande verscheiden zonderlinge zee insecten, gevonden aan de zeewieren, op het strand van 't eiland Walcheren. Met een plaat. Gallandat, D. H. Verhandeling over de keizerlijke snede. Iperen, J. van. Verhandeling over de gewijde beurtgezangen. Nahuijs, A. P. Waarneeming van eene volkoome opstopping van water en van eene lievige longontsteeking, welke laatste door eene van zelve voortkomende kwijling gelukkig en vol komen gered wierd. Nooten Jz., S. van. Bericht van het gebruik der electriciteit. in de genezing van lammigheid. Windius, G. Observatis anatomiea de admirando tumore cystico, in thoracis cavitate, dissecto cadavere humano, reperto. Met een plaat. Wind, G. de. Ontleedkundige waarneming, behelzende een ver- wonderenswaardig beursgezwel, in de borstholligheid van een dood lighaam gevonden. Uit het Latijn vertaald door A. Muller. Met een plaat. Yeirae, J. Waarneming, wegens eene longe-teering, door steen- stofï'e veroorzaakt. Le Roy, J. Beschrijving van eene allerzonderlingste wanstaltige menschen-vrugt. Met een plaat. Hennert, J. E. Onderzoeking omtrent de waare gedaante der aarde. Le Francq van Berkhey, J. Brief aan Job Baster over een hard geschaald ey van een zee-hoorn. Met een plaat. Bergius, P. J. Ecliites Semidigyna, nova plantae species ex America. Met een plaat. Bergius, P. J. Echites Semidigyna, een nieuwe soort van een Americaansche plant. Met een plaat.

Archief | 1923 | | pagina 101