Ill Prof. Dr. J. J. van Loghem herdacht in de Decemberverga- dering Louis Pasteur. De Januarivergadering werd opgeluisterd door eene voordracht met lichtbeelden door Prof. Dr. A. W. Bijvanck over Byzan- tijnsche kunst. Dr. K. Kooiman sprak in de Pebruarivergadering over Letter kundige critiek. Herhaaldelijk deed de voorzitter in de vergaderingen verslag van de aanwinsten voor het Museum. Eene buitengewone bijeenkomst werd op 16 Januari gehouden, in combinatie met het Natuurkundig Gezelschap, in welke druk bezochte vergadering de heer Ph. C. Visser eene lezing met licht beelden hield over zijne Karakorum-expeditie. De redactie der Middelburgsclie Courant was zoo welwillend zich bereid te verklaren exemplaren der lezingverslagen beschik baar te stellen, die in het vervolg bewaard zullen worden. De samenstelling van het personeel der conservatoren is als volgt Zelandia Illustrata: de heer Dr. W, S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedenvacant. Natuurlijke en kunstmatig gevormde in den grond of in het water gevonden voorwerpen, de steenenkamer: mejuffrouw M. G. A. de Man (waarnemend). De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsche kleeder drachten mejuffrouw A. M. de Man. Porselein en aardewerk: vacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illustrata behoorende: de heer Mr. H. Schouten. Penningen en munten: mejuffrouw M. G. A. de Man. Ethnographische voorwerpenvacant. Kabinet van natuurlijke historie: de heer P. de Bruijne (waar nemend). Zeeuwsch herbarium: mejuffrouw A. P. Ogterop. Het bestuur heeft eene vergadering gehouden met de conser-

Archief | 1923 | | pagina 11