IV vatoren om te trachten tot meer samenwerking tusschen de ver schillende afdeelingen te komen en de wenschen der beheerders te behandelen. Als er aanleiding toe is zal ook in het nieuwe vereenigingsjaar eene dergelijke bijeenkomst worden belegd. De commissie van redactie voor het Archief be staat uit de heeren Dr. R. Bijlsma en M. van Empel, alsmede mejuffrouw J. van der Deen. Het aantal betalende bezoekers van het Museum be droeg 3786 personen, van wie aan 103 tegen verlaagd tarief toegang werd verleend. In het vorige jaar waren deze getallen 3983 en 89. Het ten vorigen jare met de Provincie gesloten contract van bruikleen betreffende de bibliotheek werkt naar wensch. Elke maand worden de ingekomen boeken en tijdschriften naar de Provinciale Bibliotheek overgebracht, met eene lijst, welke door den bibliothecaris wordt onderteekend en daarna voor het Genootschap als bewijs van ontvangst dient. Uw bestuur trachtte wederom naar vermogen de goede betrek kingen tusschen Nederland en België te bevorderen, ditmaal door op verzoek van den Rijksarchivaris in Westvlaanderen een zoo volledig mogelijk stel der door het Genootschap uitgegeven werken te schenken aan het Rijksarchief te Brugge, waarvan de bibliotheek tijdens den oorlog door eene bom was vernietigd. De conservator der Zelandia Illustrata heeft het vol gende verslag ingezonden: „In het afgeloopen jaar heb ik tengevolge van andere werk zaamheden mij nog niet kunnen zetten aan de nieuwe catalogi seering van de kaartenverzameling; slechts voor de loopende zaken was tijd beschikbaar. De aanwinsten waren niet buitengewoon talrijk. Aangekocht werd eene teekening in kleuren, voorstellende „gezicht uuyt Nieuw- land na de keeten van Arnemuyden 1790"; van oude platte gronden van het Prinsenhof te Ylissingen, bewaard in het Algemeen

Archief | 1923 | | pagina 12