X Eene pop, gekleed zooals de boerenmeisjes van Walcheren tot zij den leeftijd van 5 jaar hebben bereikt, waarna zij gewoonlijk het nationaal kostuum aankrijgen. Geschenk van de familie Kerkmeijer. De conservatrice plaatste in het zijvertrek der ouderwetsche kamer eene oude houten koekplank voor St.-Nicolaasgebak, waarin de afbeelding van „den langen Jan" is uitgesneden. De kostuumpoppen vereischten in het afgeloopen jaar buiten gewone zorg, daar het gebleken was, dat mot aan verschillende kleedingstukken schade had aangebracht. Door toepassing van de nieuwste middelen tegen het verdrijven dezer plaaggeesten, met welwillende medewerking van het bestuur aangeschaft, waarbij de concierge krachtdadig steun verleende, is het onheil voorloopig verholpen. Wij willen hartelijk hopen voor goed. De kamer, waarin deze kostuumpoppen zijn tentoongesteld, heeft in den afgeloopen herfst een geheel ander aanzien verkregen. Deze werd verrijkt door de kostbare verzameling prinseborden, prinseschotels, schilderijen en kastjes met preciosa, betrekking hebbende op Prins Willem Y en zijne Gemalin, die door het bestuur daarin werd geplaatst. Het vertrek heeft hierdoor eene aantrekkelijkheid te meer gekregen en ziet er voornaam uit. Wij hopen, dat de boeren en boerinnetjes hierdoor niet minder in het oog zullen loopen". Voor de aanwinsten van de verzameling porselein en aarde werk moge worden verwezen naar de mededeeling betreffende het legaat-Van Citters (kabinet van oud- en zeldzaamheden). Wat de schilderijen aangaat dient vooreerst de mededeeling in het voorgaande jaarverslag te worden aangevuld. De schenking van Mr. H. J. Dijckmeester heeft het mogelijk gemaakt een viertal geschilderde portretten te doen restaureeren door den her steller H. G. Luitwieler te Rotterdam, die zich op zeer bevredi gende wijze van de opdracht heeft gekweten. Het portret van Michiel Adriaansz. de Ruyter, in 1667 ge schilderd door Ferdinand Bol, werd in April 1822 aan het Genootschap geschonken door Mr. C. Cromstrien Evertsen te

Archief | 1923 | | pagina 20