XII De heer en mevrouw PortheinePolman Kruseman schonken aan het Genootschap een door W. Hendrikse geschilderd portret van wijlen den heer Mr. W. Polman Kruseman, in leven secre taris van het Genootschap. Yan den heer J. Per voost werden ten geschenke ontvangen eene teekening van de Lombardstraat alhier en een brandweer diploma, beide vervaardigd door den schilder J. Snel. Mevrouw Elout—Drabbe trad af als conservatrice en werd opgevolgd door den heer Mr. H. Schouten. Het verslag der conservatrice van het munt- en penning kabinet heeft den volgenden inhoud: „Talrijker dan in 1921 zijn in het afgeloopen jaar de aanwinsten aan munten en penningen geweest. Zeer merkwaardig met het oog op de vindplaats het terrein van de hofstede Paauwen- burg onder Koudekerke is een grootbrons van den Pomeinschen keizer Antoninus Pius, dat bij het omspitten van een stuk land aldaar werd gevonden. Het valt echter moeilijk uit te maken, in welken tijd het karakteristieke stuk op dat land is verloren geraakt. Zoover ik weet zijn in die buurt nooit Komeinsche munten ge vonden. Eveneens van belang zijn een zestal nieuwe Turksche zilver munten, geslagen bij gelegenheid van het bezoek van Sultan Achmed (opvolger van Abdul Hamid) aan de Vilayetten. Deze muntjes zijn, volgens mededeeling van den schenker, niet meer in Turkije vindbaar. Een aantal Zeeuwsche provinciale munten werd aan de verza meling geschonken door de conservatrice. Alle zijn uit hare ver zameling afkomstig. Daaronder zijn vooral van belang een Bour gondische kruisrijksdaalder van 1584 en een !/i2 arendsdaalder of stuk van 5 grooten. De penningverzameling werd verrijkt door eene plaquette ter herinnering aan den watersnood van 12 Maart 1906, zooals die 28 Maart 1922 aan Koningin Wilhelmina en aan Prins Hendrik zijn vereerd bij gelegenheid der onthulling van het gedenkteeken op den geleden watersnood te ITontenisse. Met welwillende toe stemming van baron Collot d'Escury te Kloosterzande, schenker

Archief | 1923 | | pagina 22