XVI 27. 1327 H. (1909/i9io C.) Twee piasterstuk (Ochtaraki), geslagen te Salonika, bij gelegenheid van het bezoek van sultan Achmed aan de Vilayetten. 28. 1327 H. Zelfde ochtaraki, geslagen te Constantinopel. 29. 1327 H. Zelfde munt, geslagen te Cossovo. 30. 1327 H. Zelfde tweepiasterstuk, geslagen te Mo nastic 31. 1327 H. Zelfde munt, geslagen te Edirne (Adri- anopel). Nos. 2731 geschenk van Mr. T. J. J. van Uye Pieterse, oud-consul-generaal der Nederlanden, te 's-Gravenhage." De collectie ethnographische voorwerpen werd ver rijkt met eene Japansclie pop van 1857 en een armband van zilveren Japansche munten, die thans niet meer gangbaar zijn, beide geschonken door mejuffrouw M. P. Breeman te Middelburg. De conservator van het kabinet van natuurlijke his torie en van de natuurhistorische voorwerpen in de steenenkamer is in den loop van het jaar volgens ver zoek van zijne functie ontheven. De heer Vernliout is zoo vriendelijk geweest de volgende samen vatting van zijne werkzaamheden, waarom het bestuur verzocht had, te willen inzenden „Bij mijn aftreden als conservator heb ik met den heer De Bruijne, mijn opvolger, een rondgang gedaan door alle vertrekken, waarin voorwerpen, tot de natuurhistorische verzamelingen behoo- rende, zijn ondergebracht. Tevens heb ik hem alle catalogi ter hand gesteld. Als aanvulling van den gedrukten catalogus der zoölogische collectie heb ik een schriftelijken catalogus opgesteld met aanwij zing, welke voorwerpen op elk der planken en der verschillende kasten zijn tentoongesteld. Als eene aanwijzing voor de bezoekers heb ik eene lijst gemaakt, om eventueel op te hangen in het vertrek, waarin de Zeeuwsche fauna is tentoongesteld. Omtrent mijne werkzaamheden verwijs ik naar de verslagen in

Archief | 1923 | | pagina 26