19 Hij begon met in 1787 aan de beide Natuurkundige Gezelschappen en aan de Teeken-academie voor te stellen een groot huis te koopen, welks koopsom hij tegen een zeer lage rente voorschoot. Het was het huis van mr. Veth van de Perre van "West- capelle, destijds gelegen in de Latijnsche Schoolstraat naast het Gymnasium, en genaamd „Het Guide Vlies". Dit huis, een ruim oud patriciers-huis met grooten tuin, kwam dus op naam te staan van het Natuurkundig Gezelschap eri de Teeken-academie samen en verkreeg den nieuwen naam Museum Mediolurgense, met gulden letters boven de deur geschreven. Dit was al een begin, maar Van de Perre wilde daar meer bijeen brengen. Alleen, hij had heel goed begrepen dat boven zoo een mengsel een vaste leiding moest staan. Dit de besturen van dit Natuur kundig Gezelschap en de Teeken-academie vormde hij samen een directie, en bovenaan plaatste hij een onafhankelijk man als opperste leider. De keuze van dezen man heeft Van de Perre heel wat hoofd breken en correspondeeren gekost, maar tenslotte was hij geslaagd in de keus van Van der. Pae.u, den man die later hoogleeraar en gevierd kansel-redenaar zou worden. Toen was hij nog een zeer jong dominee en weinig bekend. Van de Perre begon met Van der Pai.ai te maken tot zijn Huis-Prediker, tevens Hoofd van het Museum Medioburgense, en verschafte hem een klein huis naast het zijne, een huis dat ook nu nog bestaat. 's Zomers, wanneer Van de Perre naar Westhove verhuisde, woonde Van der Pat.m op het reeds vroeger genoemde Duin vliet. Het waren voor den jongen predikant, gelijk hij ook zelf later getuigde, onvergetelijke jaren die belangrijk hadden bijgedragen tot zijn vorming. Nog in het zelfde jaar 1787 werd ook de zetel van het Departement Middelburg van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ondergebracht in het Museum. Dit was geen wonder en kostte geen moeite. Het Zeeuwsch Genootschap, zooals U weet in 17G9 in Vlissingen opgericht, en

Archief | 1923 | | pagina 77