49 Mids welcken de voornomde comparant in de name als boven renunchierde 4) ende renuncbiert bij desen van den voornomden processen met al datter ancleven mach, ende ooc van der voor- nomder gliifte van den broode metsgaders van den letteren danof ghemaect ende gheexpediert ende al den inhoudene van dien, belovende hem daermede nimmermeer te behelpene noch die -van den voornomden godtslmuse ende stede in toecomenden tijden daeromme te traveillierene 2) noch molest.erene in eenigher ma nieren. In oorcondtscepen van welcken dijnghen hebben wij dese letteren ghedaen seghelen metten seghele van saken van der voor- seijde stede van Brugghe. Ghemaect ende ghegheven den vierentwintichsten dach van Maerte int jaer duust vijffhondert ende zevenentwintich voor Paesschen. IV. Koning Pilips II schenkt aan het St. Janshuis te Aardenburg het recht op de goederen, nage laten door de zieken die in het gesticht komen te overlijden, op denzelfden voet als dit recht wordt geoefend in de St. Janshospitalen van Brugge en Damme 3). 20 November 1563. Philippe par la grace de Dieu roi de Castille etc. scavoir faisons; nous avons recu l'humble supplication des religieuses, maistresse, seurs et mambours 4) de l'hospital Sainct Jehan en la ville d'Arden- bourg en Plandres, contenant comme ledict hospital est fondé et insti- tué pour y recevoir, loger, traicter et secourrir tous et quelzconcques 1) afstand deed van. 2) lastig vallen. 3) Het stuk bevindt zich in het archief der gemeente Aardenburg, Van Oyrn, Bereden, catalogus no. 93, en is ook uitgegeven door Gilliodts, Coutumes des pays et comté de Flandre, Petites villes et seigneuries enclavées I (Bruxelles 1890) p. 123 ss. 4) voogden, regenten. Archief 1924. 4

Archief | 1924 | | pagina 101