IV als bestuurslid benoemd; de voordracht noemde voorts nog den heer E. Berdenis van Berlekom. Mr. G. J. Sprenger werd her kozen als thesaurier. De thesaurier legde de rekening over 1922 af, die werd goed gekeurd met als totaal van ontvangsten f 7188,045, van uitgaven f 7111,495, dus met een batig slot van 76,55. De heer A. Snethlage hield eene lezing over: Genodermie en genodermatosen in verband met de erfelijkheidsleer. De gewone vergaderingen hebben alle plaats gehad. Het bestuur is voortgegaan met het doen afwisselen van de reglemen taire lezers met sprekers van elders. Het programma onderging hierdoor eenige uitbreiding: in Maart zijn twee vergaderingen gehouden en ook in de April-vergadering trad een uitgenoodigde spreker op, in verband waarmede de algemeene vergadering van 1924 eene maand is uitgesteld. In de October-vergadering werd o. a. medegedeeld, dat aan het eerelid, Mr. H. J. Dijckmeester, eene condoleance was ge zonden ter gelegenheid van het overlijden van mevrouw Dijck- meester; dat in het gebouw electrisch licht zou worden aangelegd; dat de Eransche gezant te 's-Gravenhage een bezoek had gebracht; dat Mr. H. Schouten wegens verschil van inzicht met het bestuur was afgetreden als conservator van de schilderijen; dat aan Dr. J. G. de Man te Yerseke bij de herdenking van zijn 50-jarig doctoraat de gelukwenschen van het Genootschap waren aange boden. De voorzitter hield eene voordracht over de oudste genees kundige bijdragen in de werken van het Genootschap. De November-vergadering was hoofdzakelijk gewijd aan eene lezing van den heer A. E. L. Troll, getiteldIets over het nut en de methoden van karakteronderzoek in verband met onderwijs en beroepskeus. De voorzitter besprak in deze vergadering eenige ingekomen boekwerken. De December-bijeenkomst werd verlegd naar 28 November. Prof. Dr. G. von Antal uit Budapest hield eene voordracht over De inspiratie van den kunstenaar. In de Januari-vergadering werd de begrooting voor 1924 goedgekeurd en sprak de heer II. Streefkerk over: De ontwikkeling

Archief | 1924 | | pagina 10