V van de electriciteitsvoorziening in het algemeen en in het bijzonder van Zeeland. De heer W. de Graaf behandelde in de Eebruari-bijeenkomst de geschiedeuis van het schaakspel. In de Maart-vergadering hield Dr. II. J. Lulofs uit Gorkum eene lezing, getiteld: Strabo over Egypte. Eene tweede bijeenkomst in deze maand was gereserveerd voor den heer J. Korthals Altes uit Wheathampstead, die sprak over Een Zeeuwsch bedijker uit de Gouden Eeuw en zijne grootselie onderneming in Engeland. Ten slotte werd in April eene vergadering belegd, waarin Mr. 0. W. de Yries uit 's-Gravenhage handelde over: Moderne emigratieproblemen. Op 10 December trad in eene buitengewone vergade ring der leden van het Genootschap en van het Natuurkundig Gezelschap de heer D. J. van der Yen uit Oosterbeek op met zijn filmwerk, getiteldNeerland's volksleven in den zomer, waarbij Prof. J. Röntgen de muzikale illustratie gaf. Het personeel der conservatoren is thans als volgt samengesteld Zelandia lllustratade heer Dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedenvacant. De steenenkamer, voor zoover zij kunstmatig gevormde in den grond of in het water gevonden voorwerpen bevat: mejuffrouw M. G. A. de Man (waarnemend). De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsche kleeder drachten: mejuffrouw' A. M. de Man. Porselein en aardewerk vacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia lllustrata behoorendvacant. Penningen en munten: mejuffrouw M. G. A. de Man. Ethnographische voorwerpen: vacant. Kabinet van natuurlijke historie: mejuffrouw H. 13. T. Schouten. Zeeuwsch herbarium mejuffrouw A. P. Ogterop. In de commissie van redactie voor het Archief

Archief | 1924 | | pagina 11