VI hebben zitting de heeren Dr. R. Bijlsina en M. van Empel, alsmede mejuffrouw J. van der Been. 3717 betalende bezoekers hebben het Museum bezich tigd, van wie 138 gebruik maakten van het verlaagde tarief. De vorige opgaaf was 3786 en 103. Ten behoeve van de bibliotheek schonk de heer Mr. P. J. van der Peen te Domburg een aantal stukken betreffende het bestuur van Zeeland uit de jaren 16721803. Ruilverkeer werd aangeknoopt met het genootschap Amstelodamum te Amsterdam en met 's Rijks Museum van oudheden te Leiden. Yoor de universiteit te Tokio, die door de aardbeving van September 1923 zeer geleden heeft, stond het Genootschap een zoo volledig mogelijk exemplaar der werken af. De leeskamer werd verrijkt met het Engelsche tijdschrift The Nineteenth Century and after. Eene nieuwe kachel komt tegemoet aan klachten wegens onvoldoende verwarming van dat vertrek. Het verslag van den conservator der Zeiand ia 111 u strata luidt als volgt „Ook dit jaar was voor voortzetting van den catalogiseerings- arbeid weinig of geen tijd beschikbaar. Een onderzoek werd ingesteld naar de kaarten betreffende Zeeland, die zich in andere collecties bevinden en in onze verzameling ontbreken. Blijkens het daarvan gehouden register bedroegen de aanwinsten dit jaar 17; als voornaamste daarvan mogen worden genoemd: blauwdrukken van de gerestaureerde kerken te Goes, Kapelle en Nisse, van den heer H. van der Kloot Meyburg; drie foto's van den gerestaureerden toren te Ritthem en 3 reproducties van oude teekeningen der kerken van Sluis en Hulst, van den directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg; foto van het z.g.n. klompenhuisje te Vlissingen en van eene schilderij, voorstellend Domburg c. 1860, van mej. M. G. A. de Man; portefeuille met 60 teekeningen, vnml. van W. en M. Pouwelsen, deels naar voorbeeld, deels naar model, van belang voor de kleederdrachten uit de jaren 18231828, van den heer Jacq. Erank. Aangekocht werd eene teekening van P. Barbiers, voorstellende „de blauwe

Archief | 1924 | | pagina 12