VII trappen" onder Kruiningen 1819; 4 gravures van de belegering van Hulst 1583, IJzendijke 1604, Sas van Gent 1644, Aardenburg 1672, 3 plattegronden en 3 gravures van belegeringen van Sluis 1587—1604. Wat bet gebruik der verzameling betreft, kan worden medegedeeld, dat van enkele teekeningen eene reproductie werd vervaardigd ten beboeve van eene uit te geven genealogie van het geslacht l)e Jonge; in de Kroniek van Kapelle-Biezelinge door J. Bijlo werden eenige reproducties uit den atlas opgenomen. Ten behoeve van de restauratie van den choertoren van het stadhuis raadpleegde de heer van der Schaft de aanwezige afbeeldingen der beelden. Aan den heer E. Espérandieu, te Nimes, werden uitvoerige mededeelingen verschaft betreffende de afbeeldingen van de voor Domburg gevonden Komeinsche oudheden, voor welke prenten ook de heer Ovaa te Sneek bij een bezoek aan het Museum bijzondere belangstelling had". De volgende aanwinsten werden voor de verzameling van geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden verworven Eene antieke schaaf, geschonken door Mr. J. Loeff te Koudekerke. Eene antieke zaag, geschonken door Mr. J. Loeff te Koudekerke. Een Jubileiimbordje 1898-1923, van aardewerk, aangekocht. Twee cahiers met schrijfproeven uit de 18e eeuw, geschonken door den heer B. M. Bakker te Middelburg. Een koperen stempel van de mairie te Gortgene, geschonken door Di'. Geldermau aldaar. Eene doos rekenstaafjes, geschonken door den heer J. Boelen te Middelburg, (eene verklaring van deze aanwinst, samengesteld door Dr. J. A. Yollgraff, wordt in den jaargang van het Archief voor 1924 opgenomen). Een bord van aardewerk, vervaardigd ter herdenking van de afschaffing der slavernij, geschonken door den heer J. Boelen te Middelburg. Eene zilveren stempelinrichting, geschonken namens wijlen den heer A. W. Berdenis van Berlekoin te Middelburg.

Archief | 1924 | | pagina 13