XI De volledige lijst der aanwinsten is als volgt 1. Fragment van een potje van rood aardewerk met krul ornamenten van gele kleur versierd. Gevonden onder den straatweg bij bet postkantoor (terrein van het voormalige klooster Bloemendale), te Domburg. Geschenk van den heer J. G. Adriaansen, gemeente-veld wachter te Domburg, 2. Gave teil. Gevonden bij het graven in de slik bij laag water op 75 c.M. diepte, met het doel om er een baken (boompje) te zetten, op de plaats waar oudtijds het dorp Nieuwlande lag, op een afstand van 12 minuten van den zeedijk van den Karelspolder bij Ivrabbendijke. Nieuwlande is 1530 overstroomd. Aangekocht. 3. Twee wand- en twee randfragmenten van grijs aardewerk van omtrent 1000 n. Chr. Zijn in 1923 in de klei gevonden westwaarts van Domburg tusschen paal 5 en 6, niet ver van Westkapelle. Geschenk van Dr. W. S. Unger. 4. Vier kartons met scherven van vaatwerk, gedeeltelijk gevonden in oude klei- en derrielagen aan het strand van Domburg en gedeeltelijk aangespoeld. Karton A bevat'zes scherven van terra sisnllata, waaronder een fragment van eene kom van een pottenbakker uit Rhein- zabern ongeveer uit het midden der 2de eeuw n. Chr., ver sierd met dierenfiguren en een boom en een dito uit het eind der tweede eeuw te Trier gebakken. Het roode glazuur is verdwenen. Eéne scherf heeft eene versiering, typisch voor de pottenbakkerij van Heiligenberg uit den tijd van Keizer Hadrianus. Deze zes scherven zijn aangespoeld. De determinatie is van den heer A. E. Kemouchamps te Leiden. Karton B heeft scherven van Romeinsch aardewerk, die zwart beschilderd zijn geweest, met ingedrukte figuren, die door middel van een wieltje werden aangebracht. (Midden 2de eeuw.)

Archief | 1924 | | pagina 17