X.II Een randfragment van een urntje eveneens uit de 2de eeuw, twee fragmenten van deksels van witte kleur en een frag ment van een geribde amphora van witte aarde. Al deze scherven zijn tusschen de jaren 19141920 aan gespoeld. Determinatie van den heer Remouchamps. Karton C bevat scherven van Saksische kogelpotten van ruw, dik, grijs aardewerk, waarschijnlijk uit 800 n. Chr. Zij bestaan uit drie stuks randfragmenten, één bodem en één wandfragment. Alle zijn gevonden in oude klei- en derrielagen. Zie: J. H. Holwerda, Nederlands vroegste beschaving p. 63 en Platenatlas (1912) pl. 42. Determinatie als voren. Karton D eindelijk bevat fragmenten van hard gebakken, vrij dun aardewerk van gele, grijze of lichtroode kleur met onregelmatige, roodbruine verfstrepen versierd. Het zijn meest overblijfselen van kogelpotten, Saksisch model, waar schijnlijk uit de 9e en 10e eeuw na Chr. Gevonden tusschen de jaren 19141920 in oude klei- en derrielagen. Bestemd door den heer A. E. Remouchamps. Zie Holwerda loco cit. p. 65. Platenatlas (1912) no. 47. Geschenk van den heer P. J. van der Peen Jr. te Domburg. 5. Eene uitgebreide collectie Romeiiiscbe, Frankische en Friesch- Bataafsche scherven en fragmenten van vaatwerk, in den loop van 1923 op verschillende plaatsen op het strand van Domburg gevonden. Deze zijn voor het meerendeel nog niet met zekerheid bestemd. Vervolgens fragmenten van gekleurd aardewerk, afkomstig van het strand achter Valkenisse. Verzameld en geschonken door concierge N. Schoolmeester. 6. Een exemplaar van een der oudste moppen of bouwsteenen hier in gebruik. Zeer ruw gebakken. Gevonden in Augustus 1923 op het strand achter Westhove. Geschenk als voren. 7. Fragmenten van Romeinsch vaatwerk, ooren van kruiken enz. Gevonden op het strand achter Berkenbosch. Geschenk van Mej. R. M. Wichers Wierdsma te Domburg.

Archief | 1924 | | pagina 18