Ill juist is, in den volksmond geworden zijn tot „stra". Overeen komstige gevallen van deze ontwikkeling, die hierop neerkomt, dat een vrij lang woord ten slotte aangeduid wordt door eene enkele, klinkende groep letters daaruit, zijn wel te vinden: „influenza" wordt dikwijls „11 u" genoemd en „Arabona", eene Romeinsche stad in Hongarije, heet tegenwoordig „Raab". Aan Dr. W. S. Unger komt de verdienste toe, dat hij zich het eerst tot Uw bestuur heeft gericht met het voorstel eene Zeeuwsche folklore-commissie in het leven te roepen. Het bestuur is hierop gaarne ingegaan en heeft de heeren H. J. G. Hartman, J. N. Pattist, Dr. W. S. Unger en A. van der Weijde bereid gevonden zitting te nemen in zulk eene commissie, die weldra hare nuttige werkzaamheden zal beginnen. Aan het Genootschap ontvielen de directrice Jvr. J. B. van Heemskerck van Beest, de directeur J. J. van Steenbergen en de leden K. P. C. de Bazel, T. H. de Beer, Prof. Dr. H. J. Ham burger, Jhr. Mr. P. G. van Panliuijs, Jhr. Mr. Th. H. P. van Riemsdijk en Prof. Dr. E. Verschaffelt. De Algemeene Vergadering van 192-3 benoemde 26 nieuwe leden, waarvan 24 de benoeming hebben aanvaard. Tot het Genootschap beliooren 1 eerelid, 57 directeuren en 566 leden, van wie er 103 te Middelburg woonachtig zijn; de cijfers van verleden jaar waren 1, 53, 559 en 93. Bij de viering van het 75-jarig bestaan der afdeeling Walcheren van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Genees kunst werd het Genootschap vertegenwoordigd door den voorzitter, den secretaris, den thesaurier en den heer Stutterheim, bij de her denking van den 150en verjaardag van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen door den voorzitter, op de cour van gelukwensching bij gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, door den voorzitter, den secretaris en den thesaurier. In de Algemeene Vergadering, clie plaats had op 18 April 1923, werd in de plaats van Mr. J. H. van Bel, die aftrad en niet herkozen mocht worden, de heer C. A. van Woelderen

Archief | 1924 | | pagina 9