44 In dien tusschentijd lieten de Staten van Zeeland door J. Looff den volgenden gedenkpenning slaan, daarmede te kennen gevende, dat zij niet zonder zorg de onderhandelen gadesloegen en tot groote voorzichtigheid in de besluiten aanmaanden. (Afb. 10.) De voorzijde van de fraaie medaille laat een oorlogschip in volle uitrusting zien, varende op een onstuimige zee vol klippen. De vlaggen der Ver. Provinciën en van den Prins wapperen respectievelijk van den grooten en van den fokkemast. Op den bazaanmast het Oranje-blanje-bleu. Op den achterspiegel is het Zeeuwsche wapen aangebracht met de Zeeuwsche vlag er boven, terwijl op den boegspriet de vlag met het wapen der Admiraliteit twee gekruiste ankers te zien is. Het geheele schip is zeer uitvoerig en fraai bewerkt. Twee rijen kanonnen ziet men over de geheele lengte van het schip. Boven den driemaster: TIMIDE AC PRUDENTER. (Beschroomd en voorzichtig.) Het geheel door twee fijne lijnen afgezet. De keerzijde heeft een elfregelig opschrift, dat door kransen van bloemen en veldvruchten, een vijfhoek vormend, wordt om sloten. Alle kransen zijn verschillend van ontwerp en door een kronkelend lint omwonden. Vijf klampjes verbinden de guirlandes aan elkaar. Het opschrift luidt als volgt Dum bellu octuagenarium in Belgio, studio pacis, subito dbfervescit, ipsumq, pacis negotium Monasterij, circa comoda piëderatoilu, adhuc fluctuat, Ordines Zelandle, tam suspensis rebus ac solli- citis consilijs, in perpetuum monumemtu hoc numisma cudi iusserunt XII Decemb. M. DC. XL VII. I. Looff. f. Wat door Van Loon als volgt vertaald wordt: „Terwijl' de tachtigjarige oorlog door het verlangen naar vrede schielijk begint te verflauwen en de vredesonderhandeling te

Archief | 1925 | | pagina 108