64 C. LOOFF ALS GRAVEUR VAN KOPERPLATEN. Slechts drie kapitale prenten zijn van Johannes Loofe bekend. Ze zijn alle fraai en komen zeldzaam voor. 43. Hulde aan prins F rede rik Hendrik bij diens overwinningen nabij Wezel en 'sHertogenbosch. (Afb. 27.) De bovenzijde der gravure stelt een rijk versierden vierwieligen zegewagen voor, door twee gepluimde en sierlijk getuigde paarden voortgetrokken eu die door een gelauwerde Victoria in rijke kleedij van dien tijd wordt 'bestuurd. Zij houdt een „Sege-teecken" in de linkerband, waaraan, behalve een krans, de wapens van 's Hertogenbosch en Wezel en nogmaals maar thans het volledige wapen van 's Hertogenbosch, hangen. In den wagen is Frederik Hendrik gezeten, bloothoofds in fiere houding, geharnast en getooid met fraaien kanten kraag en rijk gegalonneerden bandelier. Achter hem op den wagen zijn gepluimde helm, terwijl drie groote vaandels tot op den grond afhangen. Boven den prins zweeft een engel, die hem een krans boven het hoofd houdt. In de lucht, te midden van wolken, een gevleugelde Fama, op twee bazuinen blazende, waaraan de vlaggen van de Vereenigde Provinciën en van den Prins hangen. Op den grond los ver spreide takjes en bloemen. In het verschiet het profiel van 's Hertogenbosch en van Wezel. Onder deze voorstelling in sierlijk krulschrift„Opgerecht ter onsterffelicker eere en lof van de doorluchtige ende Hoochgeboren Vorst Frederick Hbndrick bij der gratiën Godts Prince va n Orangien, Grave van Nassau, Meurs, Buren, Leerdam, etc. Marquis van Vere en Vlissingen, etc. Baron van Breda etc. Gouverneur over Gelderlaudt, Hollandt, Seelandt, Westfr., Zutphen, Utrecht, Overijssel, etc. Adinirael Generaal van de Zee, Ridder van de Ordre van de Kousebant." Daaronder het volgende vers „Hoe was elck een verstelt: Hoe sagh men elc een beven hoe was elck sonder hert: hoe leefd' elck sonder leven Als die raedrijcke Vorst, die vaderlands piloot,

Archief | 1925 | | pagina 128