66 Erederik: Muller, Neder la nds ahe Historieplaten no. 1652. Groot folio. Hoog 24 c.M., met de calligraphiè er bij 48 c.M., terwijl de breedte 37 c.M. bedraagt, 's Rijks Prentenkabinet. Het schoonschrift in oud-Hollandsche letters is van de hand van P. de Prestee^ terwijl het vers gemaakt is door J. de Prune de J. Pieter de Prestre, de ontwerper der gravure, ontving in 1629 20 van de Middelburgsche stedelijke regeering als een vereering voor de „gepresenteerde ën geaccepteerde affdrucksels van den triumphwagen van syne princel. Extle" 2). Bij die gelegen heid zijn ook afdrukken op satijn vervaardigd, want in dat zelfde jaar kreeg Adriaen van de Vivere, „schilder en teyckenaer", een geschenk van 3 voor een „afdruk op satijn van den Victorie wagen van den prins". 44. Gravure ter eere van Pieter Pi eter sz. Heyn. (Afb. 28.) Looff graveerde in 1628 het portret van den bekenden zee held Pieter Pietersz. Heyn. Het stelt zijn borstbeeld in harnas voor met stijfgeplooiden kraag, eenigszins naar rechts gewend. Hij draagt een gouden keten met afhangende medaille, die slechts gedeeltelijk zichtbaar is. Het gelaat is vol uitdrukking. Alles is omlijst door een smallen band, waarin van boven een engelenkopje; aan de onderzijde ontwaart men een doodshoofd, dat op twee bazuinen blaast. Op de lijst: DE. HEER. GENERAEL PIETER PIETERSZ. HEYN. Aan beide zijden van het portret een figuur: links Minerva met speer en schild, waarop het Medusahoofd, rechts Mars met schild en opgeheven zwaard. Boven het portret twee engelen, op bazuinen blazende, die den held een krans boven het hoofd houden. Deze figuren, alsmede de zeer fraaie breede rand, die het geheel omgeeft, zijn evenals het onderschrift en het vers oorspronkelijk 1) J. de Brune de Jonge of Janus Brunaeus, geb. te Middelburg, overleden in 1649, gaf in 1639 een bundel versjes uit. In 1655 werden zijn geschriften uit gegeven onder den titel: Alle volgeestige werken van J. de Brune de J., herdrukt in 1681. Nagtglas. De Zeeuwen II, in voce. 2) 11. M. Kesteloo. Stadsrekeningen van Middelburg VI, 16261650, blz. 47.

Archief | 1925 | | pagina 130