68 Waer Van der Trappen strydt met. ander cloucke Helden, die met tghetempert stael des vyants hoochmoet velden De Nova Spaensche Yloot - gheslaghen in de vlocht; Wat stout bestaen is dit. Wats dit een vrempt gherucht. Wy synt die om 't Glieloof, de ketens lange spanden, Tegen den oppervorst van D'Avontytsche Landen den grooten Heerscher strydt voor ons en voor syn kerck, Wiens middel en voorsicht bestiert dees helden werk; O Banckert die trou vecht voor 't landt en voor Nassoïï Ghy die den donder eerst wt blies met uw kartouwen, En met uw Generael bestormen quaemt haer ree, Dat ieder een Maraen van vrees sprong in de zee, En baden 's lyfs ghenaad, doort. dootelick gheprickel. Recht of Satürnus doen quam mayen met syn sickel, En gingli inatroosen voor - ha helden siet sy vlien En 't overschot dat valt - demoedicli op de knien, des konincx Admirael den rechten Yenus Jancker Vlucht eerst soo dra hy siet - den cloucken zeeuschen Bancker dees spaenschen kryger compt eerst nieu wt Venus pars; In ste hy hoort te syn een schilt knaep van de mans, want waer hy niet ontmandt door 't vrouwetintel oogen, Hy had voor 't hooch Madrid wel 't harnas aengetoogen doen hy op dit bancket wiert hartelick ghenoot, door Bancicert strydbaer helt waervoor de mannen vloot midts Joos van Trappen wint, de vyftien brave schepen: En hadder meer geweest, hy hadder meer ghegrepen, O Jeuchdich kryger die voor 't vrye Yaderlandt, Tot afbreuck van Maraen grof gheschutten plant, Dat Konincx croon gliequetst met uw dappre spere den grooten Arent stroyt hier ut syn beste vere ghebogen is de neck der Babiloonsche hoer, dat haer pruycke gescheurt. haer vlecht haer peerel snoer, schryft Banckert helden roem, den glory van de Eeuwen, die strydt voor 't vaderlandt, der wyt beroemde Zeeuwë En heeft dit lof ghemaeyt een dwingher van Maraen, dies sal hy gelauwert, in 't huys der Helden staen.

Archief | 1925 | | pagina 132