TI De rekening over 192-3, die door den thesaurier werd ingediend, sloot met een totaal van f 10547,25 als uitgaven, f 10124,625 als ontvangsten, met een nadeelig slot derhalve van f 422,625 en werd door de vergadering goedgekeurd. In de gewone vergaderingen traden gedurende het afgeloopen seizoen uitsluitend leden van het Genootschap op. In de October-vergadering hield mejuffrouw C. H. Koers eene causerie met lichtbeelden over Boston. De conservator der Zelandia Illustrata vertoonde een aantal afbeeldingen van de kerk te Burgh voor en na den brand, waarbij hij eenige toelichtingen gaf. De November-bijeenkomst was in hoofdzaak gewijd aan eene lezing met lichtbeelden van den heer A. B. van Deinse uit Rot terdam over: Walvischachtige dieren, in Zeeland gestrand. De heer Ir. R. B. M. van Berkum hield in de December-vergadering eene voordracht, getiteldPsychotechniek en hare toepassing op het bedrijfsleven. Ook bij deze lezing werden lichtbeelden vertoond. In de Januari-vergadering hield de heer Dr. J. de Hullu uit Cadzand eene lezing over de reizen naar Indië en terug in de dagen van de Oost-Indische Compagnie. Over de verdwenen meekrapcultuur op Schouwen en Duiveland handelde de lezing, die de heer A. van der Weijde uit Zieriksee hield in de Februari-vergadering. De spreker had een aantal werk tuigen, zooals zij in de genoemde cultuur werden gebruikt, mee gebracht en was zoo welwillend deze aan het Genootschap te schenken. In de Maart-bijeenkomst had eene lezing met lichtbeelden plaats door den heer S. Blaauw, waarin een en ander over tandcaries werd behandeld. De lezingen van de heeren Van Deinse, Van der Weijde en De Hullu waren onverplicht en werden daardoor te meer op prijs gesteld. De volgende dames en heeren fungeeren thans als conser vatoren: Zelandia Illustratade heer Dr. W. S. Unger. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedenvacant.

Archief | 1925 | | pagina 18