VII De steenenkamer, voor zoover zij kunstmatig gevormde in den grond of in het water gevonden voorwerpen bevat: de heer P. J. van der Peen Jr. De ouderwetsche kamer en die van de Zeeuwsche kleeder drachten Mej. A. M. de Man. Porselein en aardewerkvacant. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia Illustrata behoorend: de heer J. W. Peppelman van Kampen. Penningen en munten: Mej. M. G. A. de Man. Ethnographische voorwerpenvacant. Kabinet van natuurlijke historie: Mej. H. B. T. Schouten. Zeeuwsch herbarium: Mej. A. P. Ogterop. De commissie van redactie voor het Archief be staat uit Mej. J. P. van der Feen en de heeren Dr. B. Bijlsma en M. van Empel. De commissie voor Zeeuwsche Folklore bestaat uit de volgende heeren: H. J. G. Hartman, voorzitter; J. Kreune, secretaris-penningmeester; Dr. W. S. Unger en A. van der Weijde, leden. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 3915, van wie 371 toegang kregen tegen verminderd tarief. Het vorige jaar waren deze cijfers 3717 en 138. Het bestuur heeft besloten aan gezelschappen hoogstens f 4,aan entreegelden in rekening te brengen, voor zoover de deelnemers gezamenlijk binnenkomen. Ruilverkeer w-erd aangeknoopt met den bond „Heemschut" te Amsterdam en het Astronomisch Instituut der universiteit van Amsterdam, terwijl de Gouvernements Boekerij en Leeszaal te Willemstad (Curacao) op de lijst der verzendingen werd geplaatst. De conservator der Zelandia Illustrata heeft het vol gende verslag ingezonden „Ook dit jaar was voor voortzetting van den catalogiteeerings-

Archief | 1925 | | pagina 19