117 jonckinan heeft by u.E. geweest tot Eranckfort, hy is cort van persoene ende cruepel, gaende met, een crijcke, ende dient dicwels met aditie, want veele hy segt, ende wy tselfde noch nyet en hebhe zien bloeyen, ende zyn desemuscari met geele bloemen i), dens canina 1 soorten wit ende root 2), auricula ursi met groote blaederen, 3) groote dobbel narcissus, lilium alexandrinum, lilium persicum4), cleyn tulipa met veel bloemen5), crocus montanus diversche soorten6), martagons van constantinoble met cleyn smal blaeders ende vrouch vuytcommende tweederley, een bloemme de witte lelie, gelijck de bolle is, gelijck een squille blaederen, gelijck sempervivum maer lanckwerpich zoo hy segt maer en hebbet nyet gesien, narcissus medioluteus dobbel met veel bloemen, noch andere narcissus medioluteus, narcissus geele ende nyet anders besonders. Hiermede mijnheere andermael gunstelijck recomman- dere in u.E. goede gratie ende goede belofte van de incarnate peonia, tsaet van de dobbel ridderspoeren aen my gedaen, biddende Godt almachticli u.E. altijts te continneeren de zijnne. In Middelburg desen 16en december 1593. Yan u.E. goetgunstige ende bereide vriendt wat ic vermach Willem Jasperduyn. Edele wijse ende hoogeleerde heere Caiiolo Clusio, jegenwoordelijck residerende te Leyden. francko. IV. Edele wijse discrete Heere, naer mijnne hertgrondelijcke recom mandatie aen uwe E. is desen om u.E. te adverteeren van onse gesondtheyt twelck den almoegenden zy gedanckt van zynne ge- naede, wel is hoepende het selfde van uwe E. als mede verstaen 1) Muscari flavo flore, zie Clus. Rar. pag. 179 cum fig. 2) Dens caninus purpurascente et albo flore, zie Clus. 1. c. pag. 266 cum fig. 3) Clusius, 1. c. pag. 302306. 4) Tusai, sive Lilium persicum, zie Clus. 1. c. pag. 127129. 5) Tulipa serotina TToXkaXctiVog minor, zie Clus. 1. c. pag. 143 cum fig. 6) Clusius, 1. c. pag. 208209.

Archief | 1925 | | pagina 201