119 canderen vast met alnoch 1 cleyn bulbe, naer myn duyncken muscares te wesen, noch in een grau parnpier, zonder yet daerop gescreven, zoo my duyncke twee balben gevonden, deen een hiacintus orientalis, dander een muscari, noch twee bulben met sommige affsetsels daeraen, zoo my duyncke een soorte van narcissen te zijn, ofte bulbus eriophilus 2), noch twee bulben van eender soorte, my duyncke een soorte van narcissus, noch 2 colch. mout. salmantices 3), noch 9 colch. alle het schrift vuytgewasschen ofte gegroeyt, ende waeren zeere geschoeten dat men nyet en conde bekennen wat soorten dattet waeren, vreese dat se nyet alle tot goede voorspoet sullen commen: noch een hiac. praep. 18 flo. goet, hiacinthus sat. 17 flor. verrot ende verschimmelt, in de doose gevonden 2 bulben, my duyncke een soorte van narcissus deen geheel bedorven ende verschimmelt, item noch gevonden de nombre van 18 T. serotine 4) elegantiorum colorum, drie ver schimmelt, noch 16 tulpe precoces 5) elegantiorum colorum, een verschimmelt ende een beginnende te verrotten, alzoo datter zijn geweest noch 14 goede tul. precoces, gladiolus maior rubro flor. No. 2 aen een met sommige cleyne daer aen, gladiolus maior albido flore No. 2 aen een met sommige cleyne, narcissus persicus 6) begint te schieten No. 1, lilium susianum 7) cum prole, anemone tenuifolia pleno flore, 8) anemone tenuifol. vary generis elegans, anemone latifolia elegans vary generis, anemone folio gerany flor. albo et ceruleo, zommige van dese voorscreven anemones ver schimmelt ende bedorven, die goet zijn geweest hebbe in de eerde gestelt, alnoch in de selfde doose gevonden hyac. orientalis nivei 9) candoris flore praecocior, hiacint. orientalis albo flore, tulipa bono- niensis10) diversa ab hispanica et narbonensi van elcx No. 1, item 1) D. z. knoppen of jonge bollen. 2) Bulbns eriophorus, zie Clusius, Rariorum, pag. 172178 cum fig. 8) Clusius, 1. c. pag. 201. 4) Tulipa serotina, zie Clus., 1. c. pag. 148. 5) Clusius, 1. c. pag. 138. 6) Clusius, 1. c. pag. 163 cum lig. 7) Clusius, 1. c. pag. 129. 8) Clusius, 1. c. pag. 263. 9) Hvacintbus orientalis niveus, zie Clus., 1. c. pag. 175. 10) Tulipa byzantina altera, zie Clus., 1. c. pag. 150.

Archief | 1925 | | pagina 203