120 2 tulip, byzantina genus aliud repens, liiaci. anglic. albo flore No. 2, hiacint. anglic. incarnato flo. No. 2, biacint. ang. cerul. flor. No. 3 de twee verrot, iris bulbosa EIt flor. elegmo- No. 2 met 2 cleyne, iris bulbosa1) praecox ceruleo No. 1, iris bulbosa versicolor 3 folies supernis albis, iris bulbosa flavo flore No. 2 met cleyne, iris bulbosa violaceo flo. No. 2 met cleyne, ornitho- galum panonicum 2) No. 1, croc. vern. 3) versicol. flo. 3 interior fob albis No. 1 met een cleyn, croc. vern. E. varia flo. No. 1, croc. vern. albo flore No. 3, croc. vern. flavo flore No. 3, croc, vern. versicol. flo. 3 interior fob purpur. No. 3 met cleyne ende wat saet, ondertusschen het tweede dexsel gevonden in een viercant blicke dcosken, geheel ingegeten van den roust doer die nachti- cheyt vant most, 2 fritillarien4) geheel geschoeten, deen begin nende te rotten, 2 dens caninus 5) goet, lange voortelkens een specie van anemone No. 5, enckelen roode ranunculus No. 3, het grootste verrot, een wortel ofte bulbe zoo my duyncke hia- cintus stellaris lilifolius6), beginnende te rotten, een plante zoo my duyncke nardus montanus7), onder in de mande gevonden 2 planten peonie nyet wetende wat peonien dattet zijn, een plante cyclamen fob rotunda, zoo my duyncke en heeft geen blaederen, een plante cyclamen folio hedere 8) was geschoeten dat de bloemmen doer de mande waeren gegroeyt, noch een groote plante cyclamen geheel verrot ende verdorven, auricula ursi9) planten aen de wortelen blickende maer alle de blaederen verrot, nyet wetende oft se groeven sullenepatica 10) verrot 3 planten, 2 martagons goet, 3 planten martagons van constantinoble, een cimbele t1) 1) Clusius, Rariorum lib. II, cap. 44. 2) Clusius, 1. c. pag. 187 cum fig. 3) Crocum vernum, zie Clus. 1. c. lib. II, cap. 42. 4) Clusius, I.e. pag. 152. 5) Clusius, 1. c. lib. II, cap. 60. 6) Clusius, 1. c. pag. 183 cum fig. 7) Clusius, I.e. lib. IV, pag. LVI cum fig. 8) Cyclamen Belgico hederaceo folio, zie Clus., 1. c. pag. 264. 9) Clusius, 1. c. lib. Ill, cap 9. 10) Hepatica trifolia, zie Clus. 1. c. lib. VI, pag. CCXLV1II. 11) Synoniem met cymbeln (Duitsch) en cimbalen (Hollandsch) voor Lilium martagon. Zie H. L, Geiith van Wijk, Dictionary of plant-names, Dl. II, pag. 759.

Archief | 1925 | | pagina 204