124 zijnne genaede. Ic liadde gehoept zoo baest ie tot huys in zeelant gecommen was met mijnne huysvrouwe, nyet zonder perickel vant quaet onweder over de veeren vaerende, ineynende nyet wederom me in zeelant te geraeken, dan God almachtich, heeft ons behouden, daervan wy hem dancken van zynne genaede, alzoo wy smaendaeclis den 16en augusti '99 van Leyden vertrocken l) ende tsavonts tot Rotterdamme commende hebbe mijnnen waert gevraecht naer Cornelis Chersen, schipper tot Rotterdamme, om bescheyt te hebben, zoo ende was den schipper nyet thuys, maer ben aldaèr geweest tot drie reysen dien avont, ende ten lasten hem thuys gevonden, vraechde hem naer het doosken twelck hy ontfangen hadde volgens uwe E. memorie my gegeven, daer op hy antwoirde nyet wetende waer dat hyt bestellen zoudde, alzoo vrachde ic oftert geen brieft' by en was, hy seidde neen, maer daer was op het doosken gescrevenhem vraechgende waeromrne dat hy tselfde doosken naer zeelant nyet. bestelt en hadde ende ic aldaer wel bekent was, seidde gedaen te hebben met den monde aen eenen van zijn buerschipper, ende vreesende datter int doosken was costelijcke gesteenken ofte ringen, heeft het selfde altijt bewaert, ende was tot Rowaene 2) nu geweest over vier daegen ende en hadde den coopman nyet gesien diet hem gegeven hadde, alzoo ic naer mijn duyncke peynse indien daer geen vernemen naer geweest hadde, ende alzoo mijnnen waert oock presumeerde, verdonckert 3) zoude geweest hebben mettertijt, maer werdt noch tans voor een eerlijck man ende schipper gehouden. Dan dattet geweest is alleenelijck zijnne botticheyt, alzoo hy sustineerde altijts datter gesteente ofte costelijcke ringen inne waeren ende dattet selfde doosken met noch andere aen lant was te Homfleur 4) op de rieviere van Rowaen5) om aldaer gevisiteert te werden seidden datter gelt in was, maer zijn wetens nyet opengedaen 1) Uit dezen brief blijkt, dat Willem Pakdi'YN in Augustus 1599 een persoonlijk bezoek aan Clusius te Leiden beeft gebracht, op welke reis bij van zijne vrouw vergezeld was. 2) D. i. Rouaan, stad in N.W. Frankrijk aan de beneden Seine. 3) D. w. z. verdonkeremaand. 4) Honfleur, havenstadje in "NT.W. Frankrijk, aan de zuidzijde van de Seine- monding, tegenover Le Havre. 5) D. i. de beneden Seine.

Archief | 1925 | | pagina 208