viri arbeid weinig of geen tijd beschikbaar en bepaalden de werk zaamheden zich tot de loopende bezigheden. Blijkens het daarvan gehouden register bedroegen de aanwinsten dit jaar 17; als voornaamste mogen daarvan worden genoemd: de oorspronkelijke teekeningen van L. Senf, ontwerpen voor de door de firma Den Boer in den handel gebrachte Zeeuwsche herinneringsbordjes, geschonken door de firma Den Boerdrie foto's van de grafmonumenten in de kerk te Burgh, geschenk van den heer W. G. Boot aldaar, en een aantal foto's van Zeeuwsche monumenten, geschonken door den heer E. Berdenis van Berlekom twee luchtfoto's en een oude reclameplaat van en geschonken door den Houthandel Alberts en revisieteekeningen (blauwdrukken) van de gerestaureerde kerk te Kdoosterzande en den toren te Gapinge. Aangekocht werden een aantal foto's van de tentoon stelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. en van de huldebe- tooging op het Molenwater in Augustus 1924, benevens de stafkaart Zeeland 1:2501)0, 62 bladen, in kleuren. Voorts werden naar negatieven van den lieer llubregtse 14 afdrukken vervaardigd van Schouwsclie stolpen en van den vliedberg bij Duiven- dijke. Ten aanzien van het gebruik der verzameling kan worden medegedeeld, dat op de Zeeuwsche Letterkundige Tentoonstelling en de Tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. een groot aantal prenten uit den atlas werden ingezonden. In het daarvoor in het museum aangewezen lokaal arrangeerde ik een tentoonstelling van prenten betreffende oude kasteelen en buiten plaatsen op Walcheren. De heer T. Lensvelt bestudeerde ten behoeve van het Mid- delburgsche Openluchtspel de prenten uit den Geuzentijd. Mej. Ima Blok verzamelde aanteekeningen betreffende teekeningen, die uit een kunsthistorisch oogpunt van belang zijn. De heer Espéran- dieu, uit ïfimes, stelde thans persoonlijk een onderzoek in naar de oude prenten en teekeningen betreffende de vondst der Nehalenuia-beelden, op het strand vóór Domburg; uit dankbaar heid voor de hem gegeven voorlichting bood hij de negatieven van de door hem gefotografeerde Nehalennia-beelden in ons museum ten geschenke aan."

Archief | 1925 | | pagina 20