130 is niet dan vs. Sr. Perddyn haddet casken geerne ten sijnen huyse gehadt dan my docht goet tselve by my te houden, alsoe 't aen my geconsigneert compt tot naerder avys van uwe E. Ick hebt op mijn comptoor geset daert passelijcken weren is ende niet en vriest en daer oock niemant en compt op datter niet vuyt genomen sou de worden, he vet geenen thol tschepe gegeven dat sal den tijt leeren want ick verstae al eenige van vlissinga aen sijn boort sijn geweest ende hv heeft in plemuyden wel 5 oft 6 weken gelegen, uwer E. sal believen te aviseren wat daer mede begeert gedaen. Haddet open waeter geweest ick sout mijn heer op leyden gesonden hebben met bekende schipper, indies uwe E. eenige brieven op spaignen 2) heeft te bestellen aen my sendende ick wil sorge draegen datse onder seker couverte sullen gaen, dan uwe E. sy geadverteert sijne brieven niet te dateren vuyt eenige vande geünieerde steden dan wel vuyt call's3) oft andere neutrale plaetsen om des peryckels wil. Ick heb mijne broeders in napels, venegien 4) ende antwerpen, soo se uwer E. aldaer ende ick alhier eenigen aengenaemen dienst connen doen uwe E. heeft ons maer te commanderen suit ons bereyt vinden ende soo occasie presenteert aen my te schryven, uwe E. sal sijne brieven aen my adresseren woonende by de bilans 5) in de guide peer oft laetse aldaer geven aen mijn cousijn Sr. Jan uella Eaille en sullen my wel geworden. De oncosten vant casken hebben niet te bedieden want sy gaen met andere goederen deur die ick met den selven schipper ontfange ende de moyte die oock cleyn is can uwe E. recompenseren met eenige cleyne remenantiens ende verworpelingen van sijne bloemen, als uwe E. sijnen hoff geplant hebbende, ick compt over te schieten vande afsetsels, ick ben een ionck aencommende liefhebber van bloemen dan niet van medecinale cruyden als dese die ick nu ontfangen hebbe. Dus eyndende met mijne dienstige gebiedenis ende her- telijcke groete bevele ick uwe E. in de bescherminge godes dien ick 1) D. i. Plymouth, havenplaats in Z.-Engeland. 2) D. i. Spanje. .3) 1). i. Cadix, havenplaats in Z.-Spanje. 4) D. i. Venetië. 5) I). i. de Stads-Waag.

Archief | 1925 | | pagina 214