181 bidde, eerweerdige wijse seer voorsinnigè heer, dat hy uwe E. met den sijnen wil verleenen in volcomen gesontheyt een lanck salich leven. U dienstwilligen dienaer Jaques Noirot. Eerweirdighe wijse seer voorsinnigè heer Carlo Clüsio woonende tot Ley den. Deze brief van Jacq. Noirot dato 6 Eebr. 1601 werd den lOen Eebr. te Leiden ontvangen. Clusius beantwoordde dat schrijven den 17en Eebr. d.a.v., hetwelk den '21en Eebr. te Middelburg werd ontvangen. VIII. Eersaeme wijse seer voorsinnighe heer, u. E. aengenaem schryven by den bode Haesrout op 21 february wel ontfanglien, geerne gesien dat den mijnen ende dien van doctor Oastaneda u. E. oock wel behandicht waeren. Aengaende het casken met cruyden ick wensche tselve met ganscher herten by u. E., hier is een schuyte van leyden geeommen geweest soo dat ick goede hope hadde dat u. E. tselve casken eerlange soude gehadt hebben maer het schijnt dat den noort oosten wint die dees 3 oft 4 daegen wel coudelijck gewayt, heeft tselve noch voor een wijle wil be letten, dan ick sal niet naerlaeten de ierste commoditeyt dieder presenteren sal waer te nemen, t'is my leet dat het soo lange aenloopt, hadde den bode Haesbout brenger deses raet gebeten om over tebrengen, ick sout hem mede gegeven hebben. De ficus mdie is geheel bedorven ende ick vrees datter noch meer bedorven is, hadde den schipper corte reyse mogen doen gelijck het dickwils gebeurt datse in 3 weken oft een maent overgeraecken soo hadde wel geconditionert mogen comennu t'sal u. E. ge worden soo ickt ontfangen hebbe. U. E. brieven soo op venegien als op sevillien hebbick onder mijn couverte aen mijnen broeder Robbert Noirot woonende binnen antwerpen gesonden met expresse recommandatie dat hy de selve met den erste commo diteyt met de posten soude willen voorts senden. Ick hebbe

Archief | 1925 | | pagina 215