X plaats gevonden munten toch veel licht verspreiden over de vroegere beschaving van Zeeland. Wij vermelden dus met ingenomenheid de volgende aanwinsten 1 In Mei 1924 werd op het strand oostwaarts van Westkapelle een rond gaaf potje op vierkanten voet gevonden van Romeinsche terra sigillata. Gevonden en geschonken door mej. H. de Graag te 's-Gra- venhage. 2. De heer Dekker, hoofdopziener van den Polder Walcheren, schonk een fragment van een beenen voorwerp met lijnen besneden. Het werd door hem in Juli 1924 in de klei op den bodem van een doodkist, die bijna geheel was verteerd, gevonden tusschen de strandpalen 55 en 57 beneden de hoogwaterlijn. Het komt ons voor van Romeinschen oorsprong te zijn. 3. Yan den heer Brakman te Nieuw- en St. Joosland werd een collectie oud aardewerk ontvangen, afkomstig uit het ver dronken land van Zuid-Beveland, ter plaatse waar oudtijds het dorp Duvenee heeft gelegen. Zij bestond uit: a. Grijze scherf, zijnde de hals van een kruikje, 2,5 c.M. hoog van witte aarde. Vermoedelijk 14-eeuwscli. b. Bovenstuk van een kruik van zwart-grijs aardewerk. c. Kruik met oor van rood aardewerk, hoog 32 c.M., wijdste omvang 77 c.M., voet 13 c.M. en opening aan den hals 12 c.M. Sporen van helder rood glazuur. d. Scherf van een geribde bruine kruik. e. Onderstuk van een lampje, middellijn 11,3 c.M. De glazuur is verdwenen. f. Fragment van een deksel, waarvan de kleiaarde grof met den duim naar boven was geduwd, met geschulpt handvat op dezelfde wijze bewerkt. Sporen van rood glazuur. g. Een platte ring van brons. 4. Een zevental scherven van zeer oud vaatwerk, gevonden op het strand achter Westhove in den winter van 1923 op 1924, door den heer J. Kreune te Domburg. 5. Vervolgens werd ontvangen een uitgebreide verzameling scherven

Archief | 1925 | | pagina 22