XV verklaren èn de op het strand gevonden munten èn de kleine voorwerpen, die tegelijkertijd daarbij werden opgeraapt. Het staat vast, dat ook Frankische, als sleutels, drinkbekers enz. daartoe behooren. Dat uit het einde der IXe en begin Xe eeuw geene munten meer zijn gevonden is verklaarbaar; immers de Christelijke autoriteiten weigerden geld in de kisten mede te geven de latere kleine obolen en dergelijke muntjes, die dienst deden om de oogleden der gestorvenen gesloten te houden uitge zonderd maar hadden er misschien niet op tegen kleine voorwerpen, als ringen, fibulae enz. daar bij in te sluiten. Thans volgt de lijst der voorwerpen, gevonden tusschen de jaren 1865 1910 op en in het strand tusschen Domburg en Oranjezon; het meerendeel echter werd opgeraapt ter pilaatse, waar de begraafplaatsen hebben gelegen achter de buiten plaatsen Westhove en Berkeubosch 1. Haarkam van been met insnijdingen versierd. De kam bestaat uit drie deelen, door ijzeren pennen aan één geklonken. Grove en fijne tanden staan op eene rij, wat hoogst zelden voor komt. De kam heeft den vorm van een schip. Is vermoede lijk van Noorsche of Deensche afkomst. 2. Frankische drinkbeker zonder voet van groen glas. Werd vóór 1870 in een kist gevonden. Hierbij eenige fragmenten in groen glas van dergelijke bekers. 3. Drie fraaie groote Frankische sleutels van ijzer. ■4. Drie mooi bewerkte Frankische sleutels van brons. 5. Een karton waarop kleine sleutels. 6. Een zilveren armring, eindigende in een slangekop, vóór 1870 in een kist gevonden, tegelijk met den hierboven vermelden FXankischen beker. 7. Een karton met romeinsche hoogarmige fibulae uit de Iste eeuw na Chr. 8. Verschillende fibulae, zoogenaamde Romeinsch-provinciale, die uit de Ille eeuw n. Chr. stammen. Sporen van zilver bedekking. 9. Fibulae met gekleurd glas versierd. 10. Dito met steentjes bezet.

Archief | 1925 | | pagina 27