XVI 11. Fraai bewerkte zilveren fibula met naald uit den Wikingertijd. 12. Zilveren dito en een exemplaar met filigraanversiering en met zilveren bolletjes bezet, alsmede eenige eenvoudige zilveren exemplaren. 13. Een uitgebreide verzameling, zoogenaamde gelijkarmige fibulae van verschillenden vorm en gevarieerde versiering. Mogelijk, dat ze bij hare vervaardiging met de een of andere gekleurde stof zijn gevuld geweest, die door het lange ver blijf in het zeewater verloren is gegaan. Alle dateeren uit den tijd der volksverhuizing en vroege middeleeuwen. ld. Een bronzen Frankische fibula in den vorm van een paarde- kop, met zware knoppen, op de plaats der oogen, versierd. 15. Een aantal lange haarnaalden of spelden van brons en koper, met versierde knoppen enkele zijn doorboord en van een ring voorzien. 16. Een mes of klein zwaard van brons. 17. Een ornament met sporen van verguldsel en andere orna menten van brons en lood. 18. Koperen figuren, dierenkoppen voorstellende. 19. Een Komeinsche gouden vingerring met rood steentje ver sierd. Andere ringen van zilver en brons uit den Fran- kischen tijd. 20. Verschillende fragmenten van gouden voorwerpen. 21. Doorschijnende steentjes uit vingerringen afkomstig. 22. Oorring van brons, alsmede bovenstukken van oorringen in den vorm van klokjes. Frankisch. 23. Kleine medaillons van brons en van lood. 24. Kralen van gekleurd glas en van gebakken aarde. 25. Koperen hangers in slangekoppen uitloopende met groote ronde openingen. Hebben vermoedelijk als paardetuig ge diend. 26. Kettinkjes, gespen, kruisjes, vischhaken, hengseltjes, rijg- pennen, pijlpunt van ijzer alsmede de helft van een wafel ijzer, dat vermoedelijk uit jongeren tijd dateert. 27. Scherf van terra sigillata, gemerkt AVITVS FEC. De naam van dezen pottebakker komt in Frankrijk, maar voor namelijk in Engeland, op terra sigillata voorwerpen voor.

Archief | 1925 | | pagina 28