X.VIII gedrukt voor een „garde-champêtre". liet paneeltje schijnt afkomstig te zijn van eene wandbetimmering op Walcheren. Van den heer M. Hartog te Amsterdam ontving de afdeeling eene ouderwetsche speelkaart, waarop als ruitenboer een Zeeuwsche landbouwer staat afgebeeld, waarbij de pijp niet is vergeten. Ten slotte vermelden wij, dat verschillende kleedingstukken en andere zaken, alsmede de staande glazen vitrine, waarin het Nieuwlandsche bruidje, ten behoeve van de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten tijdelijk zijn afgestaan. Vooral het gratieuse bruidje met haar fraaien schulphoed en het weinig voorkomende keurslijfje, versierd met de eigenaardige ornamenten, had veel bekijks." De collectie porcelein en aardewerk onderging geene verandering, evenmin de verzameling schilderijen. Thans volgt het verslag der conservatrice van het munt- en penningkabinet. „Er zijn in het afgeloopen jaar te Amsterdam twee groote veilingen van munten en penningen gehouden, op beide waarvan vele, op Zeeland betrekking hebbende, penningen voorkwamen. De eerste, in Maart 1.1. door de firma J. Sehulman geveild, be vatte een groot aantal zilveren en koperen legpenningen; de tweede bood den liefhebbers eene bijna complete verzameling Nederl. gildepenningen aan. Het was te voorzien, dat op de gildepenningen hoog zou worden geboden, wat ook is geschied. Legpenningen, daarentegen, gingen billijker in prijs, zoodat wij enkele zeldzame zilveren afslagen voor de Zeeuwsche verzamelingen hebben kunnen bemach tigen. Als in latere jaren uit het buitenland ook de vraag naar onze waarlijk belangrijke en menigmaal artistiek uitgevoerde leg penningen meer en meer zal zijn toegenomen, zullen ook deze tegen buitensporige prijzen worden geveild. Het is ons slechts gelukt één Vlissingschen en één Zierikzeeschen gildepenning aan te koopen; van Goes, daarentegen, geen enkel exemplaar. Een verblijdend feit is het met het oog hierop, dat het Gemeente bestuur van Goes op ons verzoek, door bemiddeling van den

Archief | 1925 | | pagina 30