XIX Gemeente-archivaris, den lieer J. de Kruijter, welwillend heeft toegestaan uit de nog op het Goessche raadhuis aanwezige gilde- penningen een bijna compleet stel ten behoeve van de verzameling van het Zeeuwsch Genootschap af te staan. Een fraai exemplaar van den Middelburgschen St. Jozef-gildepenning van 1671, als mede eenige fraaie hedendaagsche gedenkpenningen zijn in ruil daarvoor aangeboden en aanvaard. [n de maand Augustus zijn ten behoeve van de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten, waaraan eene historische afdeeling op het beleg van Middelburg betrekking hebbende, was verbonden, eenige gedenk- en geuzenpenningen, alsmede een aantal nood munten van Middelburg tijdelijk voor dat doel ter illustratie afgestaan. De kleine, goed gevulde vitrine, waaronder, behalve de aan het Zeeuwsch Genootschap toebehoorende exemplaren, ook hoogst zeldzame uit het Kon. Penningkabinet te VHage en uit de Stedelijke verzameling alhier aanwezig waren, heeft zeer de aandacht getrokken en werd door menig bezoeker met belang stelling bezichtigd. De verzameling munten ontving dit jaar geene aanwinsten. Hier volgt de lijst der aangeworven penningen. A. Gedenkpenningen. 1. 1831. Het metalen kruis, ingesteld ter herinnering aan den ,t 1830 veldt°cht w. Dirks. I, no. 447iBrons. 2. 1832. Belooningspenning, uitgereikt aan allen, die de Citadel van Antwerpen heldhaftig hebben ver dedigd. Op naam van M. van Belzen. Dirks, I, no. 476Brons. Nos. 1 en 2 geschenk van thans wijlen den heer A. Langejan. 3. Z. j. (Uitgegeven omtrent 1904.) Penning, uitge reikt aan vreemde muziekgezelschappen, wanneer zij de gemeente Vlissingen bezochten.

Archief | 1925 | | pagina 31