10 Register met de letter M folio 155, berustende in het Rijks archief te Middelburg: „De Gecommitteerde Raden van de E. M. Heeren Staten van Zeeland. Alsoo midts het overlijden van Jacob Utewael, hier te vooren ysersnyder van de Munte van Zeelant, 't zelve officie nu is commen te vaceren, ende dat daertoe eenen anderen bequaemen ende vertrouwden persoon dient gestelt, soo ist, dat wy omme 't goet rapport ons gedaen van den persoon van Johannes Loofe, segelsnyder, woonende binnen dese stadt Middelburch, ende ons 't zyner ervarentheyt tot het voorscreven ampt genouchsaem vertrouwende, denzelven gestelt ende gecommitteert hebben, stellen ende committeren by desen, tot het voorscr. offitie van ysersnyder van de Munte van Zeelant, hem gevende volcommen macht, auctoriteyt ende sonderlinge bevel, 't voorscr. offitie voortaen te houden, excerceeren ende bedienen, de yseren van de pennyngen van de voorscr. munte, wel ende getrouwelick te steken ende snyden; ende voorts te doen dat een goet, getrouw ysersnyder schuldich is ende be hoort te doen, achtervolgende d'instructie op de voorscr. be- dieninge aireede gemaeckt, ofte noch te maken. Ende dat op alsulcken tractement, als hem by acte ende ordonnantie apart zal worden toegelegt, ende voorts op de voordere weddens ende emolumenten, daertoe staende. Waerop, ende van hem wel ende getrouwelick in desen te quyeten, hy Johannes Looee ge houden wert in önsen handen te doen den eedt, daertoe ge- requirert, 't welck gedaen, mitsgaders dese geënrigistreert zijnde ter Rekencamer van Zeeland, ordonneren allen ende eenen yegelicken, dien dit eenichzins angaet, ofte aengaen zouden mogen, hem, Joi-iannes Looef, als ysersnyder van de Munte van Zeeland te erkennen ende respecteren, ende hem in den voorscr. staet te doen alle hulpe ende adresse, tot voorderinge van zijn ampt, des eenichsins doenlijk zijnde. Aldus gedaen int Hoff van Zeelant tot Middelburch, onder't zegel ter zaecken slants voornoemdt, op den achtsten Juny XVIc vierendartich. Op de ploye stontTer ordonnantie van den Rade voorn. C. Stavenisse. Was besegeit met een uythangende zegel in rooden wasse, op ten rugge stont: Op huyden den XVIen

Archief | 1925 | | pagina 74