19 ysersnyder, vervallende 8 December 1651". Looff was toen nog in leven, maar zal blijkbaar niet meer bij machte zijn geweest persoonlijk het bedrag te innen. Het overlijden van dezen talentvollen werker moet voor de Zeeuwsche Munt een belangrijk verlies zijn geweest en dat de Heeren Staten zijn verdiensten in deze hebben erkend, bewijst de volgende acte t), waaruit wij vernemen, dat aan de weduwe een extra geldelijke toelage is verleend „Is ordonnantie verleent aan Elisabeth van Hoorn, weduwe van wijlen Johan Looff, in zijn leven ysersnyder van der Munte van Zeelandt, op den muntmeester Pieter van de Voorde, nader bij denzelven geordonneert om aen de voorn. wreduwe te betalen het jaer tractements, daerin haer man is overleden, mitsgaders noch de somme van dry en dertich ponden ses schellingen 8 grooten vis. (f 200) voor een recognitie, toe- gewevdt volgens resolutie van mijn heren van Paden van dato deser. Onderteekent by de heeren Tenys, Cocq, Serooskerke". Elisabeth van Hoorn, op een andere plaats Van Horen ge noemd, behoorde tot een bekende Middelburgsche familie. In mijn bezit is een hoogst merkwaardige „Opleesrolle van de Begraf- fenisse van Juffr. Jacoba Duvelaer tegens donderdach den 18 Eebr. 1667", waarin een Pieter van Hooren Elisabeth's broeder voorkomt. Jacoba Duvelaer is de vrouw creweest van den toen regeerenden O O burgemeester Joos Duvelaer, achter wier lijk 134 der meest aanzienlijke inwoners van Middelburg en van elders in Zeeland hebben geloopen. Het moet voor Pieter van Horen, al komt hij ook aan het einde der lange lijst eerst voor, toch eervol zijn geweest, mede ter begrafenis te zijn uitgenoodigd. Looff heeft twee dochtertjes nagelaten, zooals de teruggevonden weesakte, den 26 Juni 1652 opgemaakt, doet zien. Daar de akte 1) Uit: Register van extract-notulen van de Staten en Raden met akten,'brieven, instructionalles rakende de Munt, 15791593, 16011699. Archief van de Staten van Zeeland en van hun Gecomra. Raden, blz. 222.

Archief | 1925 | | pagina 83