20 meerdere bijzonderheden bevat, laten wij ze hier in haar geheel volgen „Sinjeur Joii an nis Looff twee weesen, genaempt Louwysa, oudt 5 jaeren, ende Elisabeth, oudt 2 jaeren, daer moeder aff es jouffr. Elisabeth van Horen. Jouffr. Elisabeth van Horen als moeder, Pieter van Horen, oom van de moederlijcke zijdde, ende sinjeur Abraham de Meyer, „goede bekende" van de vaderlijke zijdde, hebben tsaemen aen- genoomen de voogdie van de weesen, ende den behoorlicken eedt, daertoe staende, gedaen. Actum ter presentie van d'heer en Willem Penne, Aernoüt Haeck ende Johan Lecohchie, weesmeester, op den XXVIen Junij XVIc twee en vijftig. Heeft de voorscr. moeder daernaer by geschrift bekent ge- maeckt haeren staet, waerby blijckt, dat deselve niet meer over en heeft boven alle betaelde lasten als omtrent twaelf of dertien- hondert Caroliguldens, met verclaers op den eedt, by haer gedaen, denselven deuchdelijck te wesen, waervan sy voochden verclaerden goede kennisse te hebben, welcken volgende sy moeder is casserende, doet ende teniete doende seker testament, gepasseert voor den notaris Herman Cornelissen ende sekere getuygen, waarbv de voorscr. weesen gemaeckt syn boven alle onderhoudinge ter somme van een hondert ponden vis. over vaderlijck goet, twelck vermids de cleeneheyt van de middelen jegenwoordich niet en can werden volbracht, doch evenwel niet- jegenstaende belooft sy moeder, gelijck sy belooft mits desen, dat sy de gemelt(e) haere weesen eerlijck sal onderhouden ende doen leeren eenige andtwerck, daer deselve nudt ende bequaem toe werden sal, tot hare mondige jaeren ende daegen ofte staeten van perfectie toe, ende alsdan aen deselve uutreycken ter somme van sestich ponden dertich sc. gr. vis. (sic) over haer vaderlijck goet in plaetse van een hondert ponden vis., die het voorscr. testament mentionneert, waerinne hebben geconsenteert de voornoemde voochden. Actum ter presentie als boven. De bovengemelde 1) Register van aenbreng, no. 88, akte no. 8849. Gemeente-archief van Middelburg.

Archief | 1925 | | pagina 84