VI Het aantal betalende bezoekers bedroeg 4011, van wie 85 werden toegelaten tegen verminderd tarief. De cijfers van het vorige jaar waren 3915 en 371. Ruilverkeer werd overeengekomen met het Institut des Recherches Biologiques te Perm. Het verslag van den conservator der Zei and ia Illustrata luidt als volgt: „In het afgeloopen jaar vond ik eindelijk gelegenheid mij ge durende eenigen tijd vrijwel onafgebroken bezig te houden met het opnieuw beschrijven van de kaartenverzameling, waarmede, zooals in een vroeger verslag reeds uiteen is gezet, de nieuwe bewerking van den atlas behoort te beginnen. Beschreven werd de inhoud van 3 doozen, de kaarten van Zeeland en van Middelburg bevattende, te zamen ongeveer 150 stuks, of één vierde van het totaal. Ik hoop gelegenheid te vinden, hiermede geregeld door te gaan, en zoodoende binnen afzienbaren tijd het eerste deel van den hernieuwden catalogus te kunnen voltooien. De aanwinsten waren noch belangrijk noch omvangrijk. Blijkens het daarvan gehouden register werden verworven de reclameplaat der Zeeuwsche week te Rotterdam, door Brits Lensvelt, geschonken door den heer G. W. den Boer; 10 teekeningen van sluizen in Zeeuwsch-Vlaanderen en de kerk te Westkapelle en plattegrond van een geprojecteerd fort te Bath, geschonken door den heer J. A. Frederiks; 5 foto's van de hofstede Waterlooswerve voor de afbraak (aangekocht) foto van een schilderij van Yan de Sande Bakhuizen, voor stellende St. Jan ten Heere (idem); teekening van de havenpoort te Zierikzee (idem); kaart van Schouwen en Duiveland door Hattinga, met aan- teekeningen, geschenk van den heer A. van Altena. Naar de tentoonstelling ter gelegenheid van de Zeeuwsche week te Rotterdam werden een 35-tal prenten gezonden betreffende de ontwikkeling van het Zeeuwsch costuum; voor de Schelde-tentoon- stelling te Antwerpen werden een aantal kaarten en gravures ingezonden. Alles is in goede orde terug ontvangen."

Archief | 1926 | | pagina 10