VII Als aanwinsten voor de verzameling van geschied kundige voorwerpen en zeldzaamheden kunnen wor den vermeld Een rek met wapens, geschonken door den heer E. Berdenis van Berlekom te Middelburg. Een 18e eeuwselie statiedegen, gemaakt door M. Merkse, ge schonken door den heer M. J. van Pienbroek te Middelburg. Een gesmeed ijzeren voordeurslot, afkomstig van het huis „De cleene Bruinvisch", M 26 te Middelburg, geschonken door mevrouw M. Ij. Plasscliaert-Bliek te Middelburg. Verslag, ingezonden door den conservator der steen en- k a iter: ,,De conservator der steenenkamer begint zijn verslag gaarne met hulde te brengen aan Mej. M. G. A. de Man, die als tijdelijk conservatrice de afdeeling (behalve de fossiele beenderen) met groote zorg beheerd heeft. Zij heeft de verzameling in de laatste jaren met zeer belangrijke geschenken verrijkt. Dank zij de zorgvuldige aanteekeningen van haar en van wijlen Dr. J. C. de Man is de herkomst van de meeste voorwerpen der afdeeling nauwkeurig bekend. Dat een jongere kracht te zijner tijd de verzameling opnieuw zal rangschikken en beschrijven is in de eerste plaats haar wensch. De conservator heeft zich bij het aanvaarden van zijn taak afgevraagd, in hoeverre de afdeeling een geheel vormt. Volgens de tot dusverre geldende omschrijving worden bij de „steenen kamer" ingedeeld alle in den grond of in het water gevonden natuurlijke of kunstmatig gevormde voorwerpen. Ongeveer hetzelfde kan in andere terminologie worden uitgedrukt door de omschrijving: voorwerpen, betreffende de archaeologie, de palaeontologie en de geologie van Zeeland. Deze drie vakken, hoe heterogeen ook, moeten bij het onderzoek van den bodem samenwerken. De conservator herinnert in dit verband b.v. aan het nog jonge Archaeologisch-Biologische Instituut der Rijksuniversiteit te Groningen en veroorlooft zich de volgende opmerking aan te halen, welke J. van Baren (De Bodem van Nederland, 1924, p. 697) in een zijner hoofdstukken over onze alluviale landen schrijft:

Archief | 1926 | | pagina 11