X 1647 aan het strand bij Domburg gevonden zijn, zijn uit de tweede eeuw na Clir. afkomstig. De sporen van bewoning, welke hier en daar, op en in het tegenwoordige strand worden aange troffen, zijn daarentegen van veel later tijd en moeten waarschijnlijk globaal in de 9e en 10e eeuw na Clir. gedateerd worden; omtrent deze periode kan men door voortgezet onderzoek nog heel wat te weten komen. De volledige lijst der aanwinsten is als volgt 1. Fragmenten van llomeinsch aardewerk, aangespoeld gevonden op het strand bij Domburg, 4 stuks n.l. Dmb. 274. Driehoekig stuk uit den bodem van een schoteltje van terra sigillatta, met sporen van cirkelvormige versiering en een ten deele uitgesleten stempelafdruk, waarvan leesbaar zijn de eerste 3 letters LAT Volgens A. F. Remouchamps is het volledige stempel vermoedelijk geweest „LATinusf"; in dat geval is het fabrikaat van een pottebakker, die te Lezoux werkte en later ook te Rheinzabern of in de buurt daarvan hij wordt gedateerd tusschen het midden en het eind der 2e eeuw na Chr. Stempels van dezen zelfden pottebakker zijn in Nederland o.a. nog gevonden te Arentsburg, Vechten en Nijmegen. Vgl. C.l.L. 10010, 1119. Gesch. v. Dr. K. Mezger. Dmb. 279. Fragment van een kom van terra sigillata met barbotine-versiering (bladmotief), afkomstig uit een potte- bakkerij in Rheinzabern of althans met de daar vervaardigde tyjren verwant; begin 2e eeuiv na Chr. Gesch. v. Mej. li. Wichers Wierdsma. Dmb. 275. Bodem van een bekertje van witte pijpaarde; buiten- en binnenzijde zijn grauwzwart geschilderd op den vlakken bodem (diameter 3 c.M.) ziet men de achtereenvol gende indruksels van den draad, waarmee bij het vormen de voet van de rest van het kleibrood afgesneden is eind 2e of begin 3e eeuw na Chr. Gesch. v. d. heer en Mevr. P. de Bruyne. Dmb. 282. Grijze kruikhals; begin 2e eeuw na Chr. Gesch. v. d. Conservator. 2. Scherven van dik- en ruwwandig, zacht Germaansch aardewerk, met eenvoudige indruksels versierd, vermoedelijk uit de eerste

Archief | 1926 | | pagina 14